Понад 80% українців вважають безбар’єрність новою цінністю
51% назвали першочерговою потребу змін в інфраструктурі.
51% назвали першочерговою потребу змін в інфраструктурі.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 308 днів. За цей час ми опублікували 26384 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Понад 83% учасників опитування погоджуються з твердженням, що безбар’єрність є новою цінністю для України. Дослідження ставлення до безбар’єрності провів Центр соціальних змін і поведінкової економіки.
Водночас знайомі з поняттям «безбар’єрність» 57% опитаних. Переважно це ветерани та військові, а також ті, хто має серед родичів осіб з інвалідністю. Більшість розуміє це поняття як відсутність перешкод у широкому значенні — зокрема й психологічних.
Майже 90% респондентів вважають, що людині з інвалідністю складніше знайти роботу.
57% опитаних вважають, що передусім потрібно усунути бар’єри у сфері працевлаштування. 51% назвали першочерговою потребою зміни в інфраструктурі. 37% респондентів переконані, що нагальним є усунення бар’єрів для людей старшого віку.
Приблизно третина опитаних вважає, що необхідно змінити поведінку людей щодо всіх груп населення. Ще третина переконана, що фокс уваги має бути на перетворенні середовища: облаштування пандусів, пониження бордюрів, встановлення ліфтів тощо.
У дослідженні використовували методологію й аналітику Advanter Group та Gradus research. Опитали 1064 мешканців міст із населенням від 50 тисяч наприкінця березня цього року. Респондентів просили самостійно заповнити анкети в мобільному додатку Gradus.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті