ДТЕК готується до будівництва вітроелектростанції на Полтавщині
На території майбутньої ВЕС встановили дві найвищі в Україні метеощогли для оцінки напрямку вітрових потоків і сили вітру.
На території майбутньої ВЕС встановили дві найвищі в Україні метеощогли для оцінки напрямку вітрових потоків і сили вітру.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
ДТЕК ВДЕ отримала ТУ на підключення потужностей до енергосистеми України для майбутньої Полтавської вітрової електростанції (ВЕС). Як пояснила компанія, наявність технічних умов є важливою передумовою для проєктування підстанції збору потужності ВЕС. Початок будівництва планується у 2025 році.
Наразі ДТЕК ВДЕ отримує необхідні дозволи та документи для підготовки до будівництва Полтавської ВЕС. Також компанія почала комунікацію з власниками земельних ділянок на території Глобинської громади у Полтавській області для подальшого розміщення там п’яти підстанцій і вітротурбін електростанції. Водночас ДТЕК проводить орнітологічні дослідження на місці майбутньої ВЕС, щоб схема розташування вітротурбін не зашкодила міграції птахів.
Підготовку до будівництва нового вітрового парку в Полтавській області ДТЕК розпочав у 2023 році. Вибір цієї локації пояснили тим, що регіон є енергодефіцитним і потужна електростанція тут дуже потрібна. Ще чотири вітрові електростанції – перша і друга Приморська ВЕС, Ботієвська ВЕС й Орловська ВЕС – наразі перебувають на окупованій росіянами території.
Раніше «Хмарочос» розповідав про розвиток вітрової енергетики в Україні та світі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті