Скляні стіни та пандуси: радянську школу на Київщині зроблять безбар’єрною
Роботи розпочнуться протягом року.
Роботи розпочнуться протягом року.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Для реалізації проєкту архітектурної трансформації радянських шкіл обрали перший навчальний заклад – в селі у Київській області. Роботи розпочнуться протягом року. Профінансує відбудову та модернізацію пошкодженої через воєнні дії школи Бельгія.
З початку повномасштабної війни кожна сьома школа в Україні отримала пошкодження. Однак більшість навчальних закладів у країні збудовані за типовими радянськими проєктами, а тому для їхнього відновлення можна впроваджувати типові концепції.
Щоб розпочати системні зміни, урбан-бюро Big City Lab об’єдналося з литовською громадською організацією Rebuild the Wonderful, яка вже має досвід трансформації радянських шкіл. У співпраці з Мінцифрою та Міносвітою команда презентувала проєкт зі створення нових українських шкіл, про який «Хмарочос» детально розповідав раніше.
Освітній заклад на Київщині стане першим з п’яти пілотних проєктів. Вхід у будівлю зроблять прозорим і доповнять зонами відпочинку та пандусами. У новій прибудові, зробленій зі скляних і сталевих матеріалів, розмістять залу для проведення заходів, об’єднавши її з подвір’ям у єдиний простір.
Редизайн внутрішнього подвір’я покращить відчуття єдності місцевої громади та комунікацію з нею освітян.
У коридорах всередині будівлі учні зможуть відпочивати, спілкуватися і навчатися за столами, у які трансформують підвіконня. А за допомогою скляних дверей діти отримають змогу спостерігати що відбувається у класах під час уроків та краще взаємодіяти на перервах.
Кожен клас початкової школи матиме свою приватну терасу, оточену живоплотом – огорожею з густих зелених насаджень. Так школярі зможуть проводити уроки чи відпочивати під час перерв на свіжому повітрі.
Нова концепція з гаслом «штампована архітектура штампує мислення», за якою пропонують трансформувати заклади освіти, передбачає безпечні укриття, простори для спілкування, сучасний дизайн, впровадження енергоефективних та інклюзивних рішень. Головна ідея полягає в тому, щоб діти не лише вивчали шкільну програму, а й навчалися комунікувати один з одним, покращувати взаємодію у колективі, формувати особисті кордони та досліджувати навколишній світ.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті