Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Jochen Czwalina / Unsplash

Данія стала першою країною у світі, яка запровадила податок на вуглецеві викиди з худоби. Фермери муситимуть платити по 672 крон (90 євро) за корову на рік, повідомляє CNN.

Податок складатиме 40 євро у кронах за тонну викидів, починаючи з 2030 року, й зросте до 100 євро за тонну до 2035 року. Однак фермери зможуть користуватися податковими канікулами, сплачуючи 16 євро у перший період і 40 євро — у другий.

У середньому данська молочна корова щороку виробляє 5,6 тонн еквіваленту вуглецю — так порахували, що за кожну треба буде сплачувати приблизно 90 євро. Без податкових канікул ця сума сягатиме 225 євро на рік.

Данія є великим виробником свинини та молочних продуктів, тож сільське господарство у цій країні є найбільшим джерелом вуглецевих викидів. Загалом викиди від харчової промисловості становлять третину від усіх світових парникових викидів, причому на худобу припадає 12%.

Найбільше забруднення — від метану, який тварина виробляє, випускаючи гази й випорожнюючись.

Новий податок ухвалили разом із пакетом на 40 мільярдів крон (5,3 мільярда євро), покликаним досягти клімнатичних цілей, що, зокрема, включає відновлення лісів і боліт. В уряді його назвали «найбільшою трансформацією данського ландшафту за останні роки».

У перші два роки отримані з податку на худобу гроші вкладатимуть у реформування сільського господарства та перехід до зелених технологій.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button