Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Цього тижня температурні показники в Україні зрівняються з Середземноморними, про що повідомив Гідрометцентр. Зокрема, температура сягатиме 30-34 градусів, як у Греції та Італії. А в південних, центральних і східних областях країни температурний стовпчик підскочить до 37 градусів.

Така погода робить Україну однією з найспекотніших країн Європи, хоч і не нажаркішою. Адже в Іспанії наразі очікується до 40 градусів тепла. Проте туди спека прийшла з пустелі Сахара, а до України розпечене повітря надходить з Аравії.

Саме аравійське повітря, поширюючись з південного Сходу, завжди приносить спеку в наш регіон. Водночас жарка погода лише трохи дістає до західних українських кордонів і не розповсюджується далі на західну та північну Європу. Через це Захід України має нижчі температурні показники – до 30 градусів.

Як зазначали в Укргідрометцентрі, чим довше утримується хвиля спеки – тим менше охолоджуються поверхні забудов, бетон і асфальт протягом ночі. Внаслідок цього щодня в містах погіршується сприйняття температурного режиму. А у регіонах, де прогнозують короткочасні дощі, спека поєднуватиметься з вологою, що створить ефект парнику та задухи.

Раніше «Хмарочос» розповідав як адаптувати міста до екстремальної спеки, зокрема про міжнародний досвід.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button