Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Jas Min / Unsplash

Київ планує використовувати побутові відходи для виробництва електроенергії, повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.

Місто ухвалило доктрину «Енергетичне відновлення: шлях до розподіленої когенерації», яка передбачає децентралізацію виробництва енергії та ширше використання альтернативних видів палива — водню, сонячної енергії та відходів.

Так, у столиці щороку утворюється понад один мільйон тонн твердих побутових відходів.

Частка висококалорійної фракції (SRF/RDF) — придатної для виробництва енергії — може сягати 40%. «Це — колосальний ресурс, який ми повинні використовувати», — зауважує посадовець.

  • SRF (solid recovered fuel) — це тверде відновлювальне паливо, що складається переважно з біологічних відходів. Це суха сировина, що має низький вміст небажаних домішок.
  • RDF (refuse derived fuel) отримують із залишків подрібнених та спресованих в брикети чи гранули твердих побутових відходів.

Щоб використовувати відходи, має ефективно працювати система сортування та переробки сміття.

На першому етапі відбирають те, що можна переробити: скло, пластик тощо. Далі на сортувальних станціях відділяють органічні відходи від калорійної фракції. Остання слугує паливом для ТЕЦ. На полігон потрапляє лише незначна частина відходів, так звана інертна фракція.

ТЕЦ на відходах є у Данії, Швеції, Німеччині, вони працюють ефективно та екологічно.

За даними міської влади, у дворах житлових будинків Києва наразі встановлено близько трьох тисяч контейнерів для різних видів сміття.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button