Нова температурна карта Європи показує ризик померти від спеки
Карта наразі охоплює 580 регіонів у 31 країні Європи.
Карта наразі охоплює 580 регіонів у 31 країні Європи.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Науковці Барселонського інституту глобального здоров’я (ISGlobal) створили інтерактивну карту з температурним прогнозом і відповідним ризиком смертей, пов’язаних із перегріванням чи переохолодженням.
Карта Forecaster.health охоплює 580 регіонів у 31 країні Європи. Дані по Україні поки відсутні, але, нагадаємо, цього тижня очікується сильна спека. Втім, розробники планують поступово додавати нові країни.
Станом на перше липня «екстремальний» рівень попередження є для півдня Румунії та півночі Болгарії (з епіцентром у Бухаресті, де від початку літа тримається 35-градусна спека), для Греції, а також для півдня Італії.
З високими або низькими температурами пов’язують понад п’ять мільйонів передчасних смертей на рік, зокрема понад 300 тисяч у самій лише Західній Європі. Через зміни клімату літо стає спекотнішим із року в рік.
Карта дозволяє побачити ризики для окремих категорій населення: наприклад, окремо чоловіків і жінок, людей різного віку. Так, застосувавши фільтр «віком від 85 років», бачимо, наскільки сильно зростає небезпека.
Розробники зазначають, що попередні температурні попередження не враховували вразливість різних вікових і гендернх груп. Наприклад, жінки легше переносять спеку, ніж чоловіки, а ризик померти від переохолодження чи перегрівання зростає з віком. Нова карта зміщує акцент із метеорології до епідеміології. Проєкт використовує базу даних причин смертності та прогнози погоди.
Надалі до карти планують додати попередження про небезпеку через забруднення повітря, а також деталізувати ризики серцевосудинних та респіраторних хвороб.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті