Україна вперше потрапила до групи країн з доходами вищими за середні – Світовий банк
Однією з причин стало скорочення чисельності населення.
Однією з причин стало скорочення чисельності населення.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Світовий банк включив Україну до категорії країн з доходами вищими за середні. Згідно з дослідженням, у 2023 році валовий національний дохід (ВНД) на одного українця становив 5 070 доларів. Водночас у 2022 році цей показник був меншим – 4270 доларів.
Рейтинг України підвищився внаслідок економічного зростання у 2023 році. Адже після падіння на 28,8% у 2022 через початок повномасштабної війни, наступного року реальний ВВП країни збільшився на 5,3%. Однак ще однією причиною потрапляння України до нового переліку стало скорочення чисельності населення, яке зменшилося на понад 15% після повномасштабного вторгнення.
Ці фактори також посилило зростання цін на товари вітчизняного виробництва та послуги всередині країни, що спричинило значне збільшення номінального ВНД на душу населення – на 18,5%. Економічному зростанню сприяла і будівельна активність, що відображає збільшення спрямованих на відновлення країни інвестиційних витрат.
Натомість Росія, за підсумками 2023 року, перейшла з категорії доходу вище середнього до групи країн з високим рівнем доходу. На економічну активність РФ вплинуло значне зростання військової діяльності, а також відновлення торгівлі, фінансового сектора та будівництва.
Загалом, Світовий банк поділяє економіки світу на чотири групи доходу: низький, нижчий середнього, вищий середнього та високий. Класифікації оновлюються щороку першого липня та формуються на основі ВНД на душу населення за попередній календарний рік.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті