Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24966 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Katsia Jazwinska / Unsplash

Середня вартість реально проданих квартир у Києві значно нижча, ніж середня вартість, вказана в оголошеннях.

Такі дані аналітиків сайту ЛУН, на якому відтепер можна перевірити цю різницю самостійно. Охочим придбати житло в Києві радять слідкувати саме за цим показником.

Наприклад, однокімнатну на вторинному ринку в оголошеннях продають у середньому за 60 тисяч доларів. Натомість середня вартість такої квартири, за даними реально проданих квартир, — 45 тисяч доларів.

«Це не обовʼязково означає, що всі власники квартир в середньому скинули 15 тисяч доларів під час продажу. Це також може означати, що ті, що коштували дешевше, — продалися, а ті, що дорожче, — досі висять на ринку», — пояснює Людмила Кірюхіна, керівниця ЛУН Статистики.

Дорожчі квартири можуть або довго «висіти на сайті», або їх знімають і притримують до кращих часів, або поступово знижують ціни.

За двокімнатну на вторинці просять у середньому 90 тисяч доларів. Реально ж продаються квартири по 55 тисяч.

Таке ж явище спостерігається в оренді. За однокімнатну квартиру в середньому просять в оголошенні 15 тисяч гривень, а реально здають за менш як 14 тисяч. Двокімнатні квартири в оголошеннях — 18 тисяч, у реальності — 16,5 тисячі гривень.

Загалом вже кілька місяців поспіль у Києві спостерігається зниження вартості вторинного житла. Натомість вартість первинного житла у гривні росте. Щодо оренди, то вона стабільно зростає.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button