Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 294 днів. За цей час ми опублікували 26292 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Річка Либідь. Фото: Олександр Галух / «Вечірній Київ»

На сайті Київради з’явилася петиція з вимогою заборонити закриття київських річок у колектори. У тексті закликають розвивати давні річки столиці, а детальні плани територій (ДПТ), які цьому суперечать – переглянути. Також петиція вимагає зберегти русло Либеді відкритим і напрацювати стратегію його відновлення та перетворення на безпечну й привабливу міську водойму.

Автор петиції згадує, що Київрада затвердила ДПТ, за яким Либідь планують закрити у бетонний колектор під залізничним шосе і облаштувати дорогу на місці річки. Але, як стверджується у тексті, таке рішення суперечить принципу покращення якості життя в місті та не відповідає інтересам громади.

Будівництво на території річки Либідь без урахування екологічних аспектів і перспектив розвитку громадських просторів, а також закриття річки у колекторі може призвести до:

  • руйнування перспективної вісі громадської активності, яка частково вже утворена у багатьох місцях вздовж річки;
  • екологічних проблем на прилеглих територіях і неконтрольованих підтоплень через ускладнення ефективної очистки стоків та зниження водопроникності ґрунту, що спричинить виникнення аварійних ситуацій (наразі це спостерігається на синій гілці метро);
  • погіршення якості життя містян, що обґрунтовується світовою практикою Daylighting – виведенням міських річок з колекторів.

Також у петиції перераховуються переваги ревіталізації річок:

Краща якість середовища і здоров’я містян

Відкрита вода і рослинність навколо неї є надійними рішеннями для охолодження міст в умовах екстремальної спеки. Адже бетон і асфальт випромінюють у рази більше тепла, ніж рослинність, що сприяє перегріванню міста. Натомість відкрита річка збільшує вологість повітря і зменшує концентрації шкідливих речовин у повітрі. Природні зони вздовж річок знижують стрес і покращують ментальне здоров’я містян, що особливо важливо у воєнний час.

Матеріальний добробут

Відкриті та відновлені міські річки стають осередками комерції з коефіцієнтом повернення інвестицій до 700%, що створює нові робочі місця і надходження до бюджету. Унікальні природні локації збільшують привабливість міста.

Соціальний ефект і безпека

Відкриті річки створюють простір для відпочинку, прогулянок, спорту та інших видів дозвілля, що сприяє соціальній згуртованості та зменшенню злочинності, а також заохочує містян до фізичної активності й здорового способу життя.

Біорізноманіття

Відкриті річки підтримують різноманітність екосистеми, забезпечуючи середовище для риб, птахів і рослин. В екосистемі річки Либідь вже утворені стабільні популяції різноманітних птахів, риб і рослин.

Культурна та історична спадщина

Либідь є частиною тисячолітньої історичної спадщини міста і його перших поселень. Закриття річки під землю суперечить культурним та історичним цінностям Києва.

Нагадуємо, що минулого тижня Київрада ухвалила за основу ДПТ у Голосіївському районі, який передбачає закриття річки Либідь у колектор для облаштування заїздів до нового ТРЦ Ocean Mall.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button