Китай будує вдвічі більше сонячної і вітрової енергії, ніж решта світу
У Китаї спостерігається бум відновлювальної енергетики, що користується значною підтримкою держави.
У Китаї спостерігається бум відновлювальної енергетики, що користується значною підтримкою держави.
Обсяг вітрової та сонячної електроенергії, яку будує Китай, майже вдвічі перевищує обсяг у решті світу, повідомляє The Guardian із посиланням на дослідження Global Energy Monitor.
Так, у країні будується 180 ГВт сонячних електростанцій промислового масштабу і 15 ГВт вітрових електростанцій. Загальна потужність всіх сонячних і вітрових станцій, що перебувають у процесі будівництва у КНР, становить 339 ГВт. У США, для порівняння, — 40 ГВт.
У дослідженні враховували лише СЕС потужністю від 20 МВт, безпосередньо підключені до мережі. Однак на малі електростанції припадає близько 40% сонячних потужностей Китаю.
Останніми роками у Китаї спостерігається бум відновлювальної енергетики, що користується значною підтирмкою держави. За рік — з березня 2023-го до березня 2024-го — встановили більше СЕС, ніж за три попередні роки. До кінця року планують досягти загальної потужності 1200 ГВт сонячної та вітрової енергії.
Вирішальне значення для сонячно-вітрової генерації має зберігання. Сховища необхідні для збалансування, коли вітрові та сонячні електростанції виробляють більше відновлюваної електроенергії, ніж може обробити розподільча мережа, або коли через брак сонця чи вони виробляють занадто мало енергії.
Минулого року Китай інвестував у мережеві акумулятори 11 мільярдів доларів, що на 364% більше, ніж у 2022 році. Це найбільший у світі обсяг сховищ енергії.
Китай наразі виробляє стільки літій-іонних батарей, що цей обсяг може задовольнити попит в усьому світі. Це вже призводить до падіння вартості акумуляторів, і відповідно, й електромобілів.
Однак Китаю знадобиться ще більше відновлюваних потужностей, щоб досягти мети зі зниження коефіцієнту вуглецевих викидів економіки на 18%. Аналітики рахували, що для цього потрібно наростити 1600-1800 ГВт сонячно-вітрової генерації до 2030 року.
При цьому немає ознак того, що КНР збирається відходити від споживання вугілля, зауважує Лі Шо, директор Китайського кліматичного хабу в Інституті азіатської політики у Вашингтоні. Кількість дозволів на будівництво нових вугільних електростанцій у 2022-2023 роках зросла в чотири рази, а споживання вугілля збільшилося з 0,5% до 3,8% на рік.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті