WWF створив план попередження посух для Тиси
2022-й виявився найпосушливішим за всю історію спостережень з 1945 року.
2022-й виявився найпосушливішим за всю історію спостережень з 1945 року.
Всесвітній фонд природи Україна презентував комплексний план заходів, спрямованих на пом’якшення наслідків посух. Перші проєкти були розроблені для суббасейнів річки Тиса, а також річок Прут та Сірет.
У низинних районах суббасейнів у вегетаційний період майже щороку спостерігаються посушливі періоди, наприклад 2003, 2013 і 2015 роки. А 2022-й виявився найпосушливішим за всю історію спостережень з 1945 року.
Посушливість території збільшується, й особливо великі зміни відбулися у високогірній частині Закарпаття. Сильна посуха несе за собою не лише небезпеку для врожаю та ґрунту, але й шкодить якості повітря. Вона стає каталізатором масштабних лісових пожеж та пилових бур.
«Посухи в басейні Дунаю стають частішими, інтенсивнішими і тривалішими, виходячи за межі літніх місяців, — зауважує керівниця напряму «Вода» WWF-Україна, кандидатка географічних наук Оксана Коноваленко. — Посухи вже призвели до значного зниження рівня води в Дунаї та його притоках, що має негативний вплив на судноплавство, виробництво гідроелектроенергії та водопостачання для промисловості та населення».
План управління посухами передусім передбачає створення системи раннього попередження. Пропонуються такі рішення:
Наразі розроблено перші плани для двох річкових басейнів, які дозволяють оцінити забезпечення їх складання, наявну гідрологічну та метеорологічну інформацію.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті