Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Dimitry Ljasuk / Unsplash

Всесвітній фонд природи Україна презентував комплексний план заходів, спрямованих на пом’якшення наслідків посух. Перші проєкти були розроблені для суббасейнів річки Тиса, а також річок Прут та Сірет.

У низинних районах суббасейнів у вегетаційний період майже щороку спостерігаються посушливі періоди, наприклад 2003, 2013 і 2015 роки. А 2022-й виявився найпосушливішим за всю історію спостережень з 1945 року.

Посушливість території збільшується, й особливо великі зміни відбулися у високогірній частині Закарпаття. Сильна посуха несе за собою не лише небезпеку для врожаю та ґрунту, але й шкодить якості повітря. Вона стає каталізатором масштабних лісових пожеж та пилових бур.

«Посухи в басейні Дунаю стають частішими, інтенсивнішими і тривалішими, виходячи за межі літніх місяців, — зауважує керівниця напряму «Вода» WWF-Україна, кандидатка географічних наук Оксана Коноваленко. — Посухи вже призвели до значного зниження рівня води в Дунаї та його притоках, що має негативний вплив на судноплавство, виробництво гідроелектроенергії та водопостачання для промисловості та населення».

План управління посухами передусім передбачає створення системи раннього попередження. Пропонуються такі рішення:

  • збір і використання дощової та «сірої» (вживаної в господарстві) води для подальшого використання — наприклад, для туалету та поливу;
  • впровадження сталих методів зрошення;
  • відновлення водно-болотних угідь;
  • захист прибережних зон та водозахисних смуг;
  • підвищення обізнаності громадськості.

Наразі розроблено перші плани для двох річкових басейнів, які дозволяють оцінити забезпечення їх складання, наявну гідрологічну та метеорологічну інформацію.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button