Минула неділя стала найспекотнішим днем у світі
«Людина, похована живцем, все одно може спробувати вибратися з могили. Це здається безнадійним, але можна хоча б вигребти трохи землі», — дають надію вчені.
«Людина, похована живцем, все одно може спробувати вибратися з могили. Це здається безнадійним, але можна хоча б вигребти трохи землі», — дають надію вчені.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Неділя 21 липня виявилася найспекотнішим днем у світі за всю історію спостережень, повідомляє The Guardian.
Приземний шар атмосфери розігрівся до 17,09 градуса за Цельсієм, згідно з вимірюваннями Служби змін клімату Коперника, яка фіксує температуру з 1940 року. Попередній рекорд належав шостому червня 2023 року, коли середня температура у світі сягала 17,08 градуса, що може здатися статистично непомітною різницею.
«Що справді вражає, це різниця між температурами останніх 13 місяців і попередніми температурними рекордами, — зазначає директор центру Коперника Карло Буонтемпо. — Зараз ми перебуваємо на справді незвіданій території, — й оскільки клімат продовжує теплішати, ми неодмінно побачимо нові рекорди, які будуть побиті в наступні місяці та роки».
На думку кліматолога Зекі Хаусфазера з Каліфорнійського університету в Берклі, цей рекорд є, безумовно, тривожним знаком і дає підстави вважати, що 2024 рік перевершить 2023-й як найтепліший в історії.
Настане час, коли температуру 21 липня 2024 року вважатимуть аномально холодною на тлі екстремальної спеки, що може спіткати людство, зауважує професор Пітер Торн, директор центру Icarus в Ірландському університеті в Майнуті.
Центр Коперника виявив, що протягом 12 місяців поспіль температура на планеті була принаймні на 1,5 градуса вищою, ніж у середньому до ери викопного палива.
Загалом глобальне потепління сягнуло 1,3 градуса, й за нинішніх кліматичних політик, очікується досягти 2,5 градуса. Цю різницю можна порівняти з реакцію людського тіла на гарячку — коли один градус вирішує межу між життям і смертю.
Вчені вважають, що зупинитися на 1,5 градуса є теоретично можливим, однак на практиці малоймовірним. Розрахунки показують, що для досягнення нульового рівня викидів у 2050 році постачання вугілля має скоротитися на 99%, нафти — на 70%, а газу — на 84%.
«Людина, похована живцем, все одно може спробувати вибратися з могили. Це здається безнадійним, але можна хоча б вигребти трохи землі», — коментує професорка Ванеса Кастан Брото, яка керує групою з кліматичного урбанізму при Шеффілдському університеті.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті