Виставка художнього текстилю у Києві: від традиційної вишивки до експериментальних гобеленів (фото)
Окремою частиною виставки стали вишивки репресованих українців, виконані в таборах і колоніях ГУЛАГу.
Окремою частиною виставки стали вишивки репресованих українців, виконані в таборах і колоніях ГУЛАГу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Українському домі 18 липня відкрилася виставка «МАТЕРІЯ MATTERS. Український арттекстиль», на якій презентують понад 120 художніх творів — від традиційних гобеленів до авангарду і до експериментальних робіт сучасних митців.
Часові рамки охоплюють 100 років — від творів Василя Кричевського та бойчукістів до робіт сучасних митців, створених спеціально для цієї виставки.
Окремою частиною виставки стали вишивки репресованих українців, виконані в таборах і колоніях ГУЛАГу.
Частина експозиції називається «Невидима праця» і розповідає про роботу майстрів, які працювали на текстильних артілях і фабриках. Їхні імена часто залишалися невідомими, але їхня роль у втіленні текстильних творів за проєктами художників — неоціненна, розповідає кураторка Тетяна Волошина. Крім неї, виставку також готували Аліса Гришанова та Катерина Лісова.
«Матерія сама по собі чудернацько притягує не лише погляди, а й допитливі пальці відвідувачів. Всі намагаються помацати, немов у магазині з пальтами. Це відбувається на автоматичному рівні, люди буквально бʼють себе по руках, — розповідає художник Віталій Кравець. — Мене найбільше вразила робота 1977 року подружжя Лободів. Ця робота — абсолютний ЛСД парадайз».
«В УкрДомі чергова потужна масштабна дослідницька виставка, яку не можна пропускати. Мені здається, що ця інституція задерла таку планку постійних виставкових подій, яку дуже складно тримати на високому рівні», — пише галерист Євген Карась.
Перед цим в Українському домі пройшла ретроспективна виставка робіт Алли Горської, яка мала неабиякий успіх.
Виставка триватиме до першого вересня. Час від часу проводять куратроські екскурсії — про них оголошують у соцмережах.
Графік роботи: вівторок — неділя з 11:00 до 19:00, понеділок — вихідний. Повний квиток коштує 100 гривень. Український Дім розташовано на Європейській площі.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті