Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Джерело візуалізацій: WhiteMAD

У польському місті Лодзь планують відкрити декілька річок, які зараз заховані у каналах під вулицями, як пише WhiteMAD. Зокрема, хочуть відновити річку Ламус довжиною два кілометри, що вже понад 100 років протікає під землею в центрі міста.

Ділянку річки, яка проходить через парк Кілінського, збираються розчистити, а навколо русла – збудувати інфраструктуру для відпочинку. Робота над проєктом уже розпочалася. На його реалізацію Лодзь отримає 15 мільйонів злотих (3,5 мільйони євро) від ЄС.

Свою назву водойма отримала через родину Ламусів, яка колись використовувала річку для свого водяного млина. У ХІХ столітті млин і землю навколо нього орендував власник фабрики й промисловець, що теж використовував річку для свого заводу.

Однак для забезпечення постійної течії Ламусу слід подбати про басейн річки загалом, а не лише про одну ділянку. Проте це вимагає більш масштабних дій, оскільки бетонне покриття доріг у місті обмежує поглинання води ґрунтом. Внаслідок цього після злив вода стікає до каналізації та потрапляє у річки. А в ідеалі дощова вода повинна м’яко вбиратися в ґрунт і живити річки підземними водами.

Нещодавно «Хмарочос» розповідав, що  Київрада вирішила закрити річку Либідь у колектор для облаштування заїздів до ТРЦ Ocean Mall.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button