Кияни підписали петицію за встановлення пам’ятника Рейгану
Монумент пропонують встановити на місці одного зі знесених радянських пам’ятників.
Монумент пропонують встановити на місці одного зі знесених радянських пам’ятників.
Петиція на сайті Київради за встановлення у столиці пам’ятника 40-му президенту США Рональду Рейгану набрала необхідні для розгляду голоси.
«Рейган, який назвав СРСР “імперією зла”, відомий своєю непохитною боротьбою проти радянського тоталітаризму та комунізму. Його зусилля відіграли ключову роль у завершенні холодної війни і, як наслідок, сприяли здобуттю Україною незалежності в 1991 році», — пояснюють автори петиції.
Вважають, що таким чином засвідчать вдячність США, які є найбільшим донором військової допомоги Україні. Відповідно, гроші на встановлення нададуть небайдужі українці та американці.
Монумент пропонують встановити на місці одного зі знесених радянських пам’ятників та перелічують такі потенційні локації:
Президентство Рональда Рейгана припало на період завершення Холодної війни та початок розпаду СРСР (1981–1989). Актор у минулому, він очолив державу як республіканець-консерватор і запустив модель правого економічного неолібералізму.
Так звана «рейганоміка» наслідувала загальну західну тенденцію послаблення державного сектору та дерегуляції бізнесу, як і економічна політика Маргарет Тетчер у Великій Британії. Рейган різко зменшив податки, найбільший зиск від чого отримали найбагатші шари: їхні податки зменшилися в рази. У довшій перспективі це призвело до посилення соціального розшарування: у той час, як бізнес процвітав, зросла кількість американців за межею бідності, а також кількість бездомних, про яких президент казав, що вони сами обрали такий спосіб життя.
Урізання державних видатків за Рейгана не стосувалося оборонного сектору: навпаки, він посилив перегони озброєнь. Водночас почав шукати діалогу з Радянським Союзом. Різка риторика — так, у промові 1983 року він назвав СРСР «імперією зла» — була передусім розрахована на зміну режимів у країнах, що перебували під впливом Союзу.
У зовнішній політиці президентство Рейгана відзначилося вторгненням США у Гренаду, що було згодом засуджено ООН як «грубим порушенням норм міжнародного права». У 1986 спалахнув скандал, коли виявилося, що адміністрація Рейгана таємно, в обхід санкцій, продавала зброю Ірану і на ці кошти фінансувала антикомуністичних повстанців у Нікарагуа, так званих «контрас».
Консерватизм Рейгана також проявлявся у конфронтації з профспілками та суворою наркополітикою. Йому закидають нехтування епідемією СНІДу, члени його адміністрації пов’язували нову хворобу переважно з «моральною деградацією» гомосексуалів і не сприймали вірус як серйозну загрозу.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті