У Львові ревіталізували історичну будівлю, замість якої хотіли звести ЖК
Після протестів громадськості компанія, що планувала будівництво на місці вілли поч. ХХ ст., відновлює будинок власним коштом.
Після протестів громадськості компанія, що планувала будівництво на місці вілли поч. ХХ ст., відновлює будинок власним коштом.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24967 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Львові завершують ревіталізацію вілли Стеткевича поч. ХХ ст. Будівлю перетворили на громадський простір, де розмістять станицю української скаутської організації «Пласт». У процесі робіт врахували принципи інклюзивності та зберегли автентичні сходи і п’єци.
В оновленій будівлі встановили потужний акумулятор, що в разі відключень зможе забезпечити наявність світла й опалення протягом трьох діб. Також передбачена можливість підключення генератора.
Однак через розташоване поруч перехрестя з великим транспортним потоком ще необхідно провести роботи з шумоізоляції. Можливо цю проблему вирішуватимуть додатковим озелененням, а можливо – шумозахисним екраном.
Окрім відновлення самої вілли, проводять роботи з благоустрою подвір’я. Наразі вже завершені два спортивні майданчики й імпровізований амфітеатр. Також обладнають ігровий майданчик з гойдалками і тарзанкою.
Будинок у стилі українського модернізму на вул. Замарстинівській у 1930-х звів відомий меценат і громадський діяч Михайло Стецкевич. Зокрема, він був першим головою осередку патріотично-спортивного товариства «Сокіл» у Голоску Великому (колишньому приміському селі Львова).
Статус пам’ятки місцевого значення вілла Стеткевича отримала ще у 1993 році. Але наприкінці 2019 року консультативна рада в Львівської ОДА надала висновки, що будівля внесена у перелік культурної спадщини як колишній Народний дім, яким вона ніколи не була.
Тоді власник ділянки скасував статус пам’ятки через суд і планував звести на її місці тут багатоквартирний будинок. Проте у 2020 році Львівська міськрада ухвалила рішення зберегти віллі статус архітектурної пам’ятки. Місто і громадськість переконали власника зберегти будівлю, надавши під забудову іншу ділянку. Тепер компанія «Кворум» здійснює ревіталізацію вілли власним коштом.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті