Як опалювати багатоповерхівки взимку, якщо вони залишаться без центрального опалення?
Серед альтернативних варіантів – перехід будинків на автономне опалення, будівництво модульних котелень і встановлення міні-ТЕЦ.
Серед альтернативних варіантів – перехід будинків на автономне опалення, будівництво модульних котелень і встановлення міні-ТЕЦ.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 303 днів. За цей час ми опублікували 26351 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Після квітневого удару росіян по сумській ТЕЦ пошук альтернатив для опалення взимку багатоквартирних житлових будинків став особливо актуальним, пише «Цукр». Адже через російські обстріли чимало українців ризикують залишитися без центрального опалення у багатоповерхівках.
Серед альтернативних варіантів отримання тепла у холодний період року – перехід будинків на автономне опалення, будівництво модульних котелень і міні-ТЕЦ, що можуть опалювати кілька багатоповерхівок, а також встановлення електричних пристроїв у квартирах.
Одним з альтернативних рішень є модульна котельня, яка може працювати як на газі, так і на твердому паливі. Наприклад, у Полтаві почали будувати таку станцію з котлами ще минулого року. Вона повинна опалювати дев’ять будинків. У котельні обладнали три газові котли, вартістю від одного до двох мільйонів гривень.
Для житлових масивів також можуть підійти когенераційні установки (міні-ТЕЦ). За даними Міністерства інфраструктури, їх закупили для 32 українських міст. Ці станції одночасно виробляють електроенергію та тепло. Робота установок відбувається таким чином: компресор стискає пару, яка проходить через турбіну, та виробляє струм, а далі пара нагріває воду в батареях.
Автономне опалення будинок може забезпечити власною котельнею у підвалі. Проте для її встановлення необхідно відключитися від централізованого опалення. Це можна робити лише в міжопалювальний період.
Окрім котла, квартиру можна опалювати за допомогою теплових насосів. Ці пристрої вбирають теплову енергію з землі, води чи повітря. Ще одним рішенням можуть стати сонячні колектори, але їхня ефективність зимою низька. Також для опалення помешкань використовують електрообігрівачі, тепловентилятори й електроконвектори.
Раніше «Хмарочос» розповідав, що Київ купує 15 австрійських міні-ТЕЦ. Загальна потужність установок – 60 МВт. Також у столиці планують збудувати шість міні-ТЕЦ, з метою децентралізації виробництва електроенергії. Замість кількох великих об’єктів хочуть обладнати міні-ТЕЦ, розподілені по місту й наближені до споживачів. Програма розрахована на 12-15 років.
Також нещодавно ми розповідали як мешканці київської багатоповерхівки в Голосіївському районі встановили дублююче джерело електроенергії – сонячні панелі та інвертори. Завдяки цьому індивідуальний теплопункт може працювати автономно до 48 годин.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті