Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24984 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото ілюстративне. Автор: Борис Корпусенко / «Вечірній Київ» 

Міський голова Віталій Кличко заявив, що у столиці неможливо встановити сонячні панелі для безперебійної роботи світлофорів під час відключень електроенергії. Про це стало відомо з його відповіді на звернення депутатки Київради Ксенії Семенової.

Неможливість забезпечити час, потрібний для заряджання акумуляторів сонячними батареями восени, взимку та навесні, Кличко аргументував обмеженим простором в умовах щільної забудови, залежністю обсягів виробленої електроенергії від розмірів сонячних панелей і географічним розташуванням Києва.

Натомість Центр організації дорожнього руху встановлює шафи резервного живлення. У 2024 році в місті обладнали 62 таких прилади, що дозволяє продовжити роботу під час відключень електроенергії 80 світлофорам.

До кінця року в місті заплановане встановлення ще 80 шаф резервного живлення. Раніше ЦОДР зазначав, що ними забезпечать світлофори на складних перехрестях і перехрестях з високою інтенсивністю руху. Перелік локацій, які потребують першочергового встановлення обладнання з акумуляторами, визначили разом з Патрульною поліцією.

За інформацією ГО «Пасажири Києва», наразі в столиці працює близько 750 світлофорів. Однак лише трохи більше третини з них обладнані акумуляторами і можуть працювати у разі відключень електроенергії.

Раніше КМДА пояснювала, що світлофори у місті не працюють під час блекаутів, оскільки належать до найбільш незахищеної категорії електроприймачів – третьої. Також київська влада стверджувала, що забезпечити регулювання дорожнього руху на всіх ділянках з вимкненими світлофорами під час відключень неможливо.

Нещодавно «Хмарочос» розповідав, що в Луцьку почали встановлювати сонячні панелі на світлофорах. Першим обладнали світлофор, який у разі відключень світла працював від двох акумуляторів. Однак їх вистачало лише на 3-4 години безперебійної роботи. А завдяки сонячним панелям світлофор може працювати автономно цілий день.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button