Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 131 днів. За цей час ми опублікували 25061 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Джерело зображення: Михайло Федоров

Кабмін затвердив стратегію «Школа офлайн», за якою визначатимуть рівень безпечності освітніх закладів для очного навчання. Програму, яка почне діяти з першого вересня, розробило МОН спільно з Мінцифрою. До переліку безпечних шкіл увійшли заклади, які мають укриття, достатню кількість учнів і розташовуються далеко від обʼєктів з більшим ризиком потенційних обстрілів.

Після аналізу даних була створена карта, на основі якої визначили віддалені школи у різних регіонах, де треба збудувати або відремонтувати укриття. Ця мапа містить інформацію про:

  • геолокацію закладів освіти;
  • кількість учнів і персоналу;
  • формат навчання;
  • геолокацію вибухів;
  • близькість об’єктів інфраструктури та воєнних обʼєктів;
  • близькість до лінії фронту тощо.

Раніше повідомляли, що наразі понад 600 тисяч дітей в Україні навчаються дистанційно і ще 390 тисяч – за кордоном. Однак через COVID-19 та повномасштабну війну українські діти відстають від однолітків з інших країн на два роки навчання, за дослідженням PISA-2022.

Програма «Школа офлайн» спрямована на розвиток п’яти аспектів освітнього процесу для учнів і вчителів:

  • Внутрішньо переміщені діти відтепер навчатимуться за місцем проживання.
  • Діти за кордоном, які раніше навчалися одночасно і в українській, і в іноземній школах, зможуть уникнути подвійного навантаження. Тепер вони вивчатимуть дистанційно лише предмети з українознавчим компонентом, а бали за інші дисципліни – зараховуватимуть з іноземних шкіл.
  • Діти з тимчасово окупованих і прифронтових територій навчатимуться індивідуально, за підлаштованими під кожного учня графіком і потребами.
  • Для створення якісної інфраструктури у закладах збудують укриття, куплять шкільні автобуси та забезпечать школи спеціальними девайсами.
  • МОН надасть можливість вчителям перейти у кадровий резерв, де буде середня зарплата та спеціальне навчання. З резерву викладачі зможуть перейти в іншу школу або мати гарантоване місце роботи на деокупованій території.

Раніше «Хмарочос» розповідав, що навчальний рік у Львові почнеться 19 серпня, замість традиційного першого вересня. Таке рішення рекомендував Штаб із підготовки міста до зими, з метою використання шкіл як пунктів незламності для всіх львів’ян у разі екстремальної ситуації з відключеннями електроенергії в зимовий період.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button