Австралійці подарували Україні машини для виготовлення цегли з будівельного сміття
Дизайн цеглин, що нагадує конструктор «Лего», дозволяє обходитися без розчину.
Дизайн цеглин, що нагадує конструктор «Лего», дозволяє обходитися без розчину.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24967 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Австралійська ініціатива Mobile Crisis Construction передає Україні машини для переробки будівельного сміття на блоки, які можна використовуватися у відбудові.
Наразі очікують на прибуття другої такої установки. Її використовуватимуть в Ірпені. Перший проєкт передбачатиме спорудження 20-30 таунхаусів, у яких може розміститися 70 людей.
Ідея полягає в тому, аби вбити двох зайців одним пострілом: позбутися зруйнованих конструкцій будівель, що утворили внаслідок російських обстрілів, і побудувати нове житло для українців, які його втратили.
Машину LayGo розробив інженер із Перта Блейк Стейсі. Вона достатньо маленька, аби поміститися у стандартний шестиметровий контейнер для перевезення. Відповідно, її легко транспортувати на місце руйнувань.
Установка працює на дизельному генераторі. Вона потребує також молоткової дробарки для подрібнення будівельного сміття на порох. Цей порох «згодовують» машині, додаючи трохи цементу і води. Крім будівельного сміття можна також використовувати пластик, скло та інші відходи. Виготовлена цегла потребує 28 днів, аби повністю застигнути.
Дизайн цеглин, що нагадує конструктор «Лего», дозволяє обходитися без розчину, який може бути в дефіциті у прифронтових зонах. Крім того, це дозволяє обходитися й без кваліфікованих працівників: будівельники складатимуть блоки, наче конструктор.
Цеглини можуть бути різної висоти та ширини. Різні формати потрібні, бо блоки мають вкладатися тільки горизонтально, пазами догори.
Машина може виробляти вісім тисяч блоків на день. Цього вистачить, щоб збудувати одну школу або три будинки на три спальні кожний. Звісно, крім стін треба подбати й про інші елементи будинку.
Наразі головна перепона у створенні більшої кількості таких машин — це фінансування. Кожна коштує приблизно 100 тисяч доларів. Також транспортування коштує майже 80 тисяч доларів. Ці гроші збирає українська спільнота в Автралії та місцеві донори, зокрема церкви.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті