У Вроцлаві встановили пам’ятник антирадянським партизанам: фігури під склом (фото)
Пам'ятник складається з дев'яти скляних блоків. Всередині — фігури у повний зріст.
Пам'ятник складається з дев'яти скляних блоків. Всередині — фігури у повний зріст.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
У Вроцлаві встановили пам’ятник Нескореним воїнам — польським партизанам, які боролися проти Радянського Союзу після 1945 року.
Відкриття відбулося восьмого травня, у річницю закінчення Другої світової війни, а зараз інсталяція отримала відзнаку CODAawards як мистецький витвір у публічному просторі, повідомляє whiteMAD.
Журі відзначило, що робота відходить від традиційних героїзованих образів, натомість викликаючи «глибокий, моторошний сум і страх перед жахами війни». Монумент отримав дві головні нагороди в категорії «Громадські простори» та за результатами голосування «Народний вибір».
Пам’ятник складається з дев’яти скляних блоків. Всередині — фігури у повний зріст, виконані на основі історичних фотографій.
Монумент містить емблеми Армії Крайової, організації «Свобода і Незалежність», підпільних «Національних Збройних Сил» та «Спілки ящірок».
Авторами проєкту є Томаш і Конрад Урбановичі зі студії Archiglass.
На стадії проєктування пам’ятник викликав дискусії: частина польського суспільства побоювалася, що він стане місцем зустрічі ультраправих груп.
Інсталяцію встановили на перехресті вулиць Глинянська, Боровська та Дирекційна.
Наприкінці минулого року в Києві встановили інсталяцію на честь Героя України Олександра Мацієвського. Гіперреалістична фігура, поміщена у скляний контейнер, викликала неоднозначні реакції у суспільстві.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті