Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: wroclaw.pl

У Вроцлаві встановили пам’ятник Нескореним воїнам — польським партизанам, які боролися проти Радянського Союзу після 1945 року.

Відкриття відбулося восьмого травня, у річницю закінчення Другої світової війни, а зараз інсталяція отримала відзнаку CODAawards як мистецький витвір у публічному просторі, повідомляє whiteMAD.

Журі відзначило, що робота відходить від традиційних героїзованих образів, натомість викликаючи «глибокий, моторошний сум і страх перед жахами війни». Монумент отримав дві головні нагороди в категорії «Громадські простори» та за результатами голосування «Народний вибір».

Пам’ятник складається з дев’яти скляних блоків. Всередині — фігури у повний зріст, виконані на основі історичних фотографій.

Монумент містить емблеми Армії Крайової, організації «Свобода і Незалежність», підпільних «Національних Збройних Сил» та «Спілки ящірок».

Автори — Томаш і Конрад Урбановичі

Авторами проєкту є Томаш і Конрад Урбановичі зі студії Archiglass.

На стадії проєктування пам’ятник викликав дискусії: частина польського суспільства побоювалася, що він стане місцем зустрічі ультраправих груп.

Інсталяцію встановили на перехресті вулиць Глинянська, Боровська та Дирекційна.

Фото: Robert Niedźwiedzki, CC BY 4.0

Наприкінці минулого року в Києві встановили інсталяцію на честь Героя України Олександра Мацієвського. Гіперреалістична фігура, поміщена у скляний контейнер, викликала неоднозначні реакції у суспільстві.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button