Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/warmuseum.kyiv.ua/

Герб на щиті статуї Батьківщини-матері, встановлений влітку минулого року, почав іржавіти, заявив директор Інституту електрозварювання імені Патона Ігор Крівцун. У Музеї Другої світової війни це заперечують.

В інтерв’ю LIGA.net Крівцун заявив, що монтаж українського тризуба замість радянського герба не узгодили з фахівцями Інституту Патона.

«Проблема в тому, що там, де вони варили, — вітер та немає захисту, і всі ці шви під загрозою — вони вже жовті, хоча це й нержавіюча сталь, — стверджував директор. — Нещодавно ми обстежили монумент дронами й побачили, що там уже є корозія».

Скульптор Олексій Пергаменщик, який створив герб, відповів, що якість зварювання контролювали фахівці Інституту стальконструкцій їмені Шимановського, який саме і здійснював контроль робіт під час будівництва самої Батьківщини-матері у 1979-1981 роках.

«16% нікелю, 10% хрому та 1% титану у хімічному складі матеріалу Тризуба, як і самого монументу повністю, запобігають будь-якій корозії. Те що експерти побачили з дронів, було не що інше, як пожовтіння верхнього наношару заварочного шва завдяки взаємодії повітря з 0,08% вуглецю, який теж є складовою нержавійки», — пояснив Пергаменщик.

У Музеї Другої світової війни, який розташовано всередині скульптури, своєю чергою, заявили, що замовили в Інституту Патона обстеження зварних швів. У звіті жодного слова про іржавіння, неможливість експлуатації чи значні дефекти, не було, запевняє Вечірній Київ заступник директора музею Олег Кучерявий.

Втім, фахівці таки виявили низку локальних дефектів, які домовилися усунути. У другій половині серпня заплановано повторне обстеження швів.

Фото: Oleksii Perhamenshchyk 

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button