Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Зруйнований внаслідок ракетної атаки будинок на Сирці. Фото: Борис Корпусенко / «Вечірній Київ»

Мешканці п’ятиповерхівки на вул. Сальського, зруйнованої внаслідок ракетної атаки на столицю восьмого липня, не отримали житло відразу після трагедії. Людям, які залишилися без домівки, обіцяв знайти житло київський голова Віталій Кличко, як пише «Лівий берег».

Через російську атаку в будинку були знищені 30 квартир у двох під’їздах. У сусідніх під’їздах ще 15 помешкань також сильно постраждали і тепер непридатні для життя. Наразі будівля відключена від усіх комунікацій і фактично законсервована. Мешканці виносять речі та шукають можливості для розселення.

Фото: «Лівий берег»

Через три дні після ракетного удару зруйнований будинок відвідав міський голова. Під час виїзної наради стверджувалося, що комунальники проведуть експертизу пошкоджень будівлі через два тижні. Тоді міський голова запевняв, що влада вже допомогла знайти тимчасове житло для людей, які залишилися без домівки.

Однак єдиною мешканкою будинку, що отримала пропозицію тимчасового житла відразу після трагедії, стала вдова загиблого військового і мати двох маленьких дітей.

Після відвідування оселі виявилося, що її попередній власник помер, можливо навіть унаслідок вбивства, як припускають сусіди. Стан квартири був вкрай незадовільний. Тож пропозицію переїхати у це помешкання жінка відхилила. Врешті тимчасове житло допомогли знайти побратими загиблого чоловіка.

Фото: «Лівий берег»

Після розголосу ситуації влада запропонувала жінці вже іншу квартиру, до якої наразі родина готується переїхати. Голова правління ЖБК зруйнованого будинку Тетяна Гладкова розповідає, що від міської влади немає ніякої ініціативи допоки про проблеми не починають говорити публічно.

«Заявки на надання тимчасового житла зробили 21 власник квартир з будинку. У когось є де жити в родичів і так комфортніше, а в когось є права власності на інше нерухоме майно і, незалежно від його розташування в Києві чи за його межами, така людина не може претендувати на тимчасове розселення від міської влади», – пояснює Тетяна.

Ситуація з тимчасовим житлом для мешканців почала вирішуватися лише через три тижні після руйнування. Однак тепер влада пропонує людям проживання у будинку в Голосіївському районі, де можна придбати квартири для ВПО на умовах оренди з правом викупу, а також за програмами «єОселя» та «єВідновлення».

У помешканнях вже зроблений ремонт, але повністю відсутні меблі. Це становить проблему для деяких мешканців, що наразі не можуть собі дозволити зайві витрати. Також проблемою стало розселення у житло – родині виділяють лише одну кімнату, як у «комуналці». Окрему квартиру надали тільки вдові військового.

Також ще не була сформована комісія для проведення експертизи будинку, хоча обіцяні київською владою два тижні вже минули. Організація, що є замовником робіт, досі проводить тендер. А без оцінки стану будівлі та завданих руйнувань неможливо податися на компенсації від держави. Тому поки мешканці змогли отримати лише допомогу від ООН у розмірі 10 000 грн.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button