Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Місто Влоцлавек. Фото: Aneta Pawska / «Вікіпедія»

З першого вересня чиновники муніципалітету польського міста Влоцлавек працюватимуть 35 годин на тиждень, як пише Gazeta Wyborcza.

Ініціативу запропонував новообраний міський голова Кшиштоф Кукуцький. Відтепер чиновники мерії зможуть вирішувати чи працювати сім годин щодня, чи лише чотири дні на тиждень. Водночас їхня зарплата залишиться без змін.

Також мер наголосив, що нововведення не мають завдавати незручностей жителям міста. Тому мерія працюватиме за таким же графіком, як і раніше. Надалі зміни тривалості робочого тижня плануються і в інших муніципальних установах.

Влоцлавек став єдиним польським містом з населенням понад 100 тис., де запроваджують 35-годинний робочий тиждень. Але це не перший подібний випадок у країні. З липня чиновники мерії міста Лешно також працюють лише 35 годин на тиждень, як зазначає The Mayor.

Думки поляків щодо такого рішення розділилися. Дехто підтримує скорочення робочого часу, закликаючи впровадити подібні зміни для усього населення країни, проте більшість – називає марною витратою коштів платників податків.

Нещодавно «Хмарочос» розповідав, що Греція запровадила шестиденний робочий тиждень. Хоча 40-годинний тиждень досі офіційно закріплений у трудовому законодавстві, роботодавцям дозволили зобов’язувати працівників працювати додаткові дві години на день.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button