Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: пресслужба Міністерства оборони

Зараз триває опитування українців щодо законопроєкту «Про засади відновлення України», який, серед іншого, визначатиме критерії відбудови населених пунктів, знищених внаслідок російської агресії, повідомила голова Комітету містобудування Олена Шуляк. Свої пропозиції можна висловити в анкеті за посиланням.

Законопроєкт пропонує визначати ступінь руйнування за певним алгоритмом. Населені пункти можуть бути визначені як 1) вщент зруйновані або 2) значно пошкоджені.

«Коли від населеного пункту залишилася лише будівельний пил, то зовсім нелогічно ускладнювати і затягувати для таких населених пунктів верифікації пошкоджень. Все житло в таких населених пунктах буде визнаватися зруйнованим», — зазначає Шуляк.

Рішення про відновлення може ухвалюватись залежно від: певного відсотка знищеного житла і певного відсотка наявної критичної інфраструктури (вода, опалення, електрика). Це попередні критерії — фінальний список визначить Кабмін.

На публічних консультаціях також пропонували враховувати, чи повернеться хоча б 50% населення, яке проживало до війни. «Крім цього, це повинні бути, умовно, працездатні люди. Тобто ті, хто здатен розвивати громаду, бізнес у ній, сплачувати податки. Учасники публічних консультацій запропонували, щоб їх повернулося не менш ніж 25%», — зауважила Шуляк.

На остаточне рішення можуть впливати:

  • ступінь розмінування;
  • стратегічна або економічна важливість населеного пункту для країни (наприклад, там розташовано важливі транспортні вузли, виробничі центри, торговельні вузли, туристичні місця, освітні та наукові установи);
  • важливість населеного пункту для місцевої громади з інших причин.

На думку Шуляк, варто окремо розробити критерії щодо відновлення для невеликих сіл, де і до війни могло не бути інженерної інфраструктури на кшталт опалення, гарячої води тощо. Також у ньому і до війни могли проживати здебільшого літні люди. Тож якщо застосовувати загальні критерії, рішення буде не на користь таких сіл.

Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
всього від 100 грн/місяць!

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button