Компанія хоче перевезти з-за кордону ТЕС і встановити її в Україні
В одній із сусідніх країн є законсервована теплова станція, яку так і не запустили через ціни на газ.
В одній із сусідніх країн є законсервована теплова станція, яку так і не запустили через ціни на газ.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 125 днів. За цей час ми опублікували 25004 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Компанія ЕНЕРГО ПЛЮС планує перевезти в Україну з-за кордону теплоелектростанцію. Це може бути швидше, ніж будувати нову на місці.
«За класичного підходу для відновлення або будівництва нових ТЕС, виробництва, закупівлі та монтажу необхідного обладнання, потрібні довгі роки. Але ситуація потребує нестандартних рішень, до яких належить й перенесення вже існуючих станцій з інших країн в Україну», — пояснює директор компанії Євген Корф.
Розглядають законсервовану теплову станцію в одній з сусідніх країн. Її було побудовано у 2016-2018 роках. Тоді через зростання цін на природний газ запуск об’єкту втратив актуальність, і ТЕС так і не стала до роботи у себе вдома.
Стан готовності цього об’єкта фахівці оцінили у 90%. При цьому 100% компонентів уже є на складі станції.
Ця ТЕС має високий коефіцієнт корисної дії, а її встановлена потужність складає 60 МВт. Та головною перевагою є сучасне обладнання: турбіни Rolls-Royce, генератори Siemens та трансформатори Alstom.
«Родзинкою» є дизайн адміністративної будівлі, навіть оздобленої мармуровою підлогою.
ЕНЕРГО-ПЛЮС вже знайшла партнерів, які готові розпочати демонтаж станції, пакування обладнання, перевезення до України та монтаж на новому місці. Цей процес можливо завершити лише за 8-12 місяців.
60 МВт, які нова станція додасть до енергосистеми України, дорівнює 0,25% всієї генерації у пікові години, або 0,5% мінімуму споживання країни.
Навесні 2024 року на рівні уряду обговорювалося питання перенесення в Україну законсервованих вугільних ТЕС з Німеччини і Литви.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті