Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах

Яким має бути майбутнє українських міст і як в цьому допоможуть сусідства? 

Над цими питаннями працюватимуть учасники триденного воркшопу «Здорові і Перспективні Сусідства» у рамках спільного нідерландсько-українського проєкту PANORAMA UKRAINE.

Дата: 9-11 вересня
Локація: Львів, Urban Camp Lviv
Для кого: українських архітекторів, урбаністів, дизайнерів, урбан-дизайнерів, соціологів, географів та економістів. 

Учасники житимуть і працюватимуть разом в Urban Camp Lviv. Впродовж трьох днів українські архітектори та урбаністи разом з нідерландськими та українськими тьюторами, експертами будуть знаходити рішення для п’яти українських громад та змінювати підхід до проєктування сусідств. 

Щоб взяти участь, потрібно заповнити заявку за посиланням

Для здорових і перспективних сусідств учасники працюватимуть з шістьма кейсами: Дрогобич, Охтирка, Херсон, Вознесенськ, Клесів, і одна група працюватиме над загальним рішенням забезпечення житлом. Це можливість знайти практичні шляхи втілень сусідств у майбутній відбудові України, які можуть стати ключовими рішеннями. 

Адже після Другої світової війни багатьом країнам (як Нідерландам, так і Україні) довелося дуже швидко відбудовуватися, часом забуваючи про якісь та перспективу на майбутнє. 

З наслідками цього ми маємо справу і сьогодні: міське планування, що орієнтоване на автотранспорт, невизначеність між публічним та приватним, монотипологічність районів, брак адаптації до клімату та стійких енергетичних рішень, неінклюзивність тощо. Щоб не допустити подібного у майбутній відбудові України, маємо шукати рішення вже зараз. 

Сусідства – це наступний крок і аналог типовим районам. Вони достатньо малі, щоб люди знали один одного, піклувалися й формували спільноту. І достатньо великі, щоб мати (не)формального лідера, який впливатиме на фізичні та політичні зміни в середовищі. Вони також притаманні українцям історично, як форма проживання у спільноті. Під час відбудови України сусідства повинні посісти центральне місце – як постачальники житла та інших основних міських функцій, а також як наріжний камінь оновленого, більш здорового українського суспільства. 

Над цим і працюватимуть учасники PANORAMA UKRAINE WORKSHOP. 

Воркшоп є частиною довготривалої програми Ukraine Netherlands Urban Network (UNUN), Internationale Architectuur Biennale Rotterdam (IABR), the Dutch Board of Government Advisors (CRa), Vereniging Deltametropool (VDM) в коопераціі з українськими партнерами Urban Reform, Restart, Cedos та Urban Camp Lviv. 

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button