Дві години світла на день і непідйомні тарифи: за кризу електромереж Йоганнесбурга платять найбідніші
Лише через дорогу від бідних кварталів — будинки, обладнані сонячними панелями.
Лише через дорогу від бідних кварталів — будинки, обладнані сонячними панелями.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Криза застарілої електромережі у найбільшому місті Південноафриканської республіки значно поглибила розрив між багатими та бідними, повідомляє Bloomberg Green.
Наприкінці минулого року бідні райони Йоганнесбурга — Йовілль і Белльвю — залишилися без електропостачання на чотири тижні після того, як обірвався 63-річний кабель. Протягом кількох місяців світло подавали різним кварталам по черзі по чотири години на день, а згодом скоротили до двох годин.
Лише через дорогу від бідних кварталів — будинки, обладнані сонячними панелями. Зрозумівши, що покладатися на зруйновану систему годі, багаті звернулися до альтернативних джерел. Це, своєю чергою, позбавило комунальні служби доходів від сплати за електрику на тлі дефіциту на ремонт і модернізацію в розмірі 40 мільярдів рандів (приблизно 2,2 мільярди доларів США).
Тож з першого липня тарифи підняли на 60%. За останні 14 років тарифи на електроенергію у ПАР зросли втричі. Цей тягар ліг на плечі незаможних, тих, хто не має можливості встановити сонячні панелі. Домашня сонячна станція у середньому коштує близько 150 тисяч рандів (8,3 тисячі доларів).
Містяни мають платити приблизно 62 долари за підключення до мережі, а крім того за фактичне споживання.
Комунальне підприємство City Power почало пропонувати іншу схему з передоплатою: без абонплати, але за вищими тарифами. Цей варіант зацікавив і середній клас, особливо власників сонячних панелей, які споживають менше енергії. На схему, розраховану на найбідніших, перейшли понад 100 тисяч багатших людей.
Тож минулого місяця City Power підвищила тарифи на 12,7% — це більш як удвічі перевищує рівень інфляції, — і додала щомісячну плату за обслуговування в розмірі 13 доларів. Все разом призвело до того, що для найбідніших домогосподарств витрати на світло зросли на 60%. Критики називають цю систему «покаранням за бідність».
Водночас Південна Африка пропонує малозабезпеченим, із доходом менш як 342 доларів на місяць, можливість отримати електроенергію безкоштовно. На субсидії для Йоганнесбурга цьогоріч виділили 100 мільйонів доларів. Однак не всі ці гроші доходять до адресатів. Щоб отримати допомогу, потрібно стати на облік, зібравши низку документів. Цей процес слід повторювати кожні шість місяців. Містяни кажуть, що стати на облік практично неможливо.
Щомісяця City Power надає безкоштовну електроенергію менш ніж 11 тисячам домогосподарств Йоганнесбурга. А загалом малозабезпеченим вважають 171 тисячу. Для порівняння, Кейптаун забезпечує безкоштовною електрикою 316 тисяч людей, Преторія надає цю послугу 155 тисячам.
Тож проблема субсидій не у фінансуванні, а в поганому менеджменті. Днями пішов у відставку черговий мер Йоганнесбурга Кабело Гваманда. З 2019 року в місті змінилося вісім мерів.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті