Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Департамент територіального контролю КМДА

У червні Київрада підтримала проєкт рішення, яке перезавантажує законодавство щодо роботи кіосків у місті. Це рішення вже набуло чинності. Про нові правила очільник Департаменту територіального контролю КМДА Михайло Буділов розповів у інтерв’ю LIGA.Life.

Проєкт рішення розробили після результатів голосування у «Києві Цифровому», коли більшість киян підтримали пропозицію зменшити кількість МАФів на вулицях міста. Під час роботи над документом проводили громадські обговорення та зустрічі з представниками бізнесу.

Важливо, що нові правила регулюють не лише МАФи, а і розташування поштоматів, зарядних станцій для електромобілів, пунктів прокату електросамокатів і навіть автоматів зі снеками та напоями.

Відтепер кіоски не повинні знаходитися у зелених зонах, на важливих комунікаційних мережах чи перед входом у метро. В столиці має бути значно менша кількість МАФів, зі зрозумілим дизайн-кодом і лише у дозволених місцях.

Усі київські МАФи, які мають застарілий архітектурний тип і дія дозволів на які завершуються у найближчі два роки, будуть демонтовані протягом цього періоду. За два роки нові правила розміщення кіосків дозволять зменшити їхню кількість у п’ять-шість разів.

Також проблема полягає у тому, що за договорами оренди від 2000-х років, власники МАФів сплачують до  київського бюджету надзвичайно маленькі суми. В середньому, один кіоск приносить місту 1000 грн на місяць. Водночас МАФ може здаватися в оренду іншим підприємцям за вдесятеро більші кошти.

Однак відтепер права на розміщення МАФів можна буде отримати лише через систему Prozorro.Продажі. За це теж проголосували кияни. Буділов стверджує, що така процедура може збільшити надходження від МАФів у міський бюджет до близько 1,5 мільярдів грн щороку.

«Ми працюємо над тим, щоб підписати договір з містом власники могли через електронно-цифровий підпис й одразу відправити запит на виготовлення МАФу за вказаними технічними характеристиками. Це все робиться, щоб мінімізувати контакт людей з чиновниками та віддати все під максимальну цифровізацію», – пояснює Михайло Буділов.

Проте нові правила на стосуються кіосків на зупинках. Вони регулюються інвестиційними договорами, укладеними з містом у 2018-2020 роках. Тож до питання демонтажу цих МАФів повернуться після закінчення дії договорів.

Витоки проблеми масової появи МАФів у столиці Михайло Буділов описує так:

«Це наслідки нерегульованої політики, яка відбувалась у 2007-2009 роках. За цей час в кожному районі Києва, особливо у спальниках, з’явилось 1500-2000 МАФів. Це був період, коли за абсолютно смішні гроші можна було орендувати ділянки, які приносили надприбутки».

Однак у 2015 році у Києві розпочали масово зносити МАФи. Протягом перших п’яти років у місті демонтували 12 500 незаконних кіосків. Зараз у столиці існує приблизно 8 500 МАФів, з яких близько тисячі розташовані неправомірно.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button