Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Міністерство охорони здоров’я

В українських установах і закладах почали встановлювати плакати з закликом годувати грудьми у публічних місцях. Їх уже розмістили в себе МОЗ, Мінекономіки, Мінфін, Міністерство освіти, університет «Київська школа економіки», Київський залізничний вокзал, а також низка кав’ярень і ресторанів.

Знак закликає годувати грудьми всюди: у торгових центрах, податкових органах, парках, громадському транспорті.

Кампанію запустила громадська організація «Генерація матерів Лада» разом із Міністерством охорони здоровʼя та ЮНІСЕФ з приводу Всесвітнього тижня грудного вигодовування.

Багато матерів досі не наважуються годувати немовлят груддю в публічних місцях. Осуд заважає жінці частіше бувати на людях і загалом брати участь у соціальному та економічному житті.

«Спершу на пропозицію розмістити у себе знак відгукнувся майже кожен бізнес та установа, до яких звернулися із пропозицією організатори. Проте ближче до терміну встановлення багато з них відмовилися. Хтось пояснював це тим, що знак може викликати хейт, хтось — що не бачить у ньому потреби, адже нібито проблема надумана», — розповіла Марина Марченко, голова «Генерації матерів Лада».

Грудне вигодовування забезпечує немовлят всіма необхідними поживними речовинами, пояснює Юлія Котикович, головна фахівчиня з профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров’я.

Завдяки вмісту антитіл материнське молоко допомагає захистити дитину від вірусів і бактерій, зміцнюючи її імунну систему. Довгостроково природне вигодовування зменшує ризик виникнення алергій, цукрового діабету, ожиріння та деяких типів раку.

Існує дуже мало протипоказань до грудного вигодовування: це, наприклад, активний герпес на грудях, вітрянка, Т-лімфотропний вірус. Годувати грудьми можуть, зокрема, й ВІЛ-інфіковані жінки, що приймають антиретровірусну терапію.

«Я годувала грудьми свого сина до двох з половиною років. Вдома і в громадських місцях: у парках, кафе, в музеях, магазинах одягу, та навіть на зустрічах з представниками ООН. І ні — жодних аксесуарів для того, щоб “прикритись”, у мене не було, бо в годуванні нема чого соромитись», — розповідає заступниця міністра освіти Євгенія Смірнова.

«Це найзручніший та найбезпечніший спосіб годувати дитину. А ще — це заспокоєння та відчуття безпеки, такі важливі зараз для мами і малюка», — зазначає Катерина Булавінова, медична експертка ЮНІСЕФ в Україні.

Охочі розмістити плакат «Годувати грудьми можна тут і всюди» у себе можуть звернутись до ГО «Генерація матерів Лада» на пошту [email protected].

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button