Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24978 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Зображення з Google Maps

На даху будинку на вулиці Винниченка 1 у Львові планують добудувати дворівневий хостел. Відповідний містобудівний розрахунок розглянули на архітектурно-містобудівній раді 14 серпня, повідомляє Твоє місто.

Фото: Ольга Заречнюк

Триповерхову будівлю у стилі класицизму на розі Винниченка та Франка було зведено у 1830-1844 роках на місці розібраних фортифікацій Бернардинського монастиря. Фрагменти кам’яних стін можна побачити у залах підвального поверху.

У 1874 році власники — Анна і Станіслав Родкєвичі — самовільно замінили ґонтове покриття даху на бляшане, за що магістрат їх оштрафував.

Фото: Ольга Заречнюк

Зараз будинок — пам’ятка архітектури місцевого значення у зоні охорони ЮНЕСКО. На другому поверсі розташовано обласну дитячу бібліотеку для дітей. На першому поверсі — кав’ярня «На розі», спадкоємиця розташованої тут у ХІХ столітті кав’ярні «Сецесія».

Фото: Aeou, CC BY-SA 3.0

Проєкт Sheremeta Arhitect Group передбачає будівництво хостела на 19 номерів суміщеного типу. Втручатися у фасад планують мінімально. Дах перебудовуватимуть здебільшого з боку внутрішнього двору. Його піднімуть до потрібних габаритів, не перевищуючи допустимої висотності, 18 метрів.

«Дах будинку — це лише вцілілі часові перетворення, які дійшли до нас. Згідно з архівними даними, дах взагалі стрімкий, оскільки був передбачений для черепичного покриття. Тобто дах мав бути як у будинку Української академії друкарства на вулиці Підвальній»,— пояснює головний архітектор проєкту добудови Микита Шеремета.

Наразі розглядають два варіанти підняття даху. Другий передбачає підняття карнизної частини.

«І той, і той варіант має право на життя. Але маю побоювання, якщо зробити такий крутий дах, це змінюватиме міський характер. Однозначно цей проєкт треба погоджувати у Мінкульті та інформувати про це ЮНЕСКО», — коментує головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

Замовником будівництва є львівська компанія «Джей Ді-Хісторі», яка займається ресторанами та кемпінгами.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button