Власники, яких розселятимуть з «хрущовок», отримають аналогічні за площею квартири чи зможуть доплатити за зайві метри
Аналогічне житло надаватиметься незалежно від кількості зареєстрованих осіб.
Аналогічне житло надаватиметься незалежно від кількості зареєстрованих осіб.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Люди, яких розселятимуть з «хрущовок» під знесення, отримають нові оселі з такою ж площею, як і попередні помешкання. Про це голова профільного парламентського комітету ВР Олена Шуляк розповіла «Мінфіну». Аналогічне за площею і кількістю кімнат житло надаватимуть незалежно від кількості зареєстрованих осіб.
За програмою «єВідновлення», вартість житла на компенсацію становитиме 36 422 грн за кв. метр. Також передбачені коефіцієнти під час розселення, що можуть коригувати цю суму. Наприклад, якщо людина з «хрущовки» в центрі міста отримає нову оселю в іншому районі.
Також з власників не можна буде вимагати доплату за «зайві» кв. метри, якщо забудовник збільшить площу нової квартири без попереднього обговорення. Однак у разі згоди обох сторін така опція буде можливою за ринковою вартістю.
У першому читанні законопроєкт про комплексну реконструкцію старого житлового фонду в Україні було прийнято ще у 2022 році, за умови доопрацювання. Наразі документ готується до другого читання і може бути внесений до сесійної зали вже до кінця цього року.
Законопроєкт передбачає реконструкцію не лише «хрущовок», а загалом усього старого житлового фонду. Як зазначається у пояснювальній записці, наразі в Україні існує понад 45 тисяч будинків старого фонду та понад 17 тисяч аварійних будинків.
Під першочергову реконструкцію можуть потрапити такі об’єкти:
Законопроєкт передбачає їхню модернізацію (заміну комунікацій, вікон, інженерного обладнання, утеплення фасадів, інклюзивність тощо) чи повне знесення з подальшим будівництвом нових об’єктів. Рішення про демонтаж або реконструкцію прийматимуть окремо щодо кожного будинку.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті