Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Одна з харківських теплоелектростанцій, зруйнована російськими обстрілами. Фото: ВВС

Якщо союзники не активізують допомогу, то взимку на Україну чекатиме гуманітарна катастрофа через дефіцит електроенергії. Про це заявила єврокомісарка з енергетики Кадрі Сімсон, як пише BBC News Україна. Найбільше страждатимуть люди літнього віку, діти та вразливі верстви населення.

Адже внаслідок російських обстрілів енергосистеми та знищення електростанцій, теплових пунктів і резервних генераторів, Україна втратила близько дев’яти гігаватів електропотужностей, що становить половину від необхідного обсягу взимку.

«Наступна зима, найімовірніше, перевірить стійкість українського народу так, як не було на нашому континенті з часів Другої світової війни», – зазначила єврокомісарка.

У зимовий період масові відключення електроенергії призведуть до відсутності доступу до базових послуг – будуть проблеми з опаленням, роботою водяних насосів і каналізаційної мережі. А під час низьких температур деякі місця в Україні можуть стати непридатними для життя.

«Спад економіки призведе до зниження доходів бюджету, що збільшить дефіцит бюджету України і знизить її здатність підтримувати боротьбу за свободу. Ризик гуманітарної катастрофи – високий», – стверджує Кадрі Сімсон.

Щоб цього уникнути єврокомісарка пропонує відремонтувати пошкоджені об’єкти електро- й теплогенерації там, де це можливо. Окрім цього, необхідно встановити більшу кількість децентралізованих генераторів по всій країні.

Забезпечити електроенергією лікарні, школи, громадські та житлові будівлі можна завдяки сонячним панелям. Допоможе і поступове збільшення експорту електроенергії з європейських країн та посилення пасивного захисту енергетичної інфраструктури.

Також допоможуть банки, якщо вони знімуть ризики з проєктів і підтримуватимуть у страхуванні. Механізм цивільного захисту ЄС може надати необхідні запчастини та вживане обладнання. А звичайні громадяни можуть допомогти через краудфандинг.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button