Екоактивісти пропонують перетворювати сільмаги на пункти збору сміття
Сільмаги у ХХ столітті були не просто магазинами, але й нерідко слугували єдиними суспільними просторами.
Сільмаги у ХХ столітті були не просто магазинами, але й нерідко слугували єдиними суспільними просторами.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Громадська організація «Еколтава» розробила концепцію перетворення занедбаних сільських магазинів на станції роздільного збирання побутових відходів.
Сільмаги у ХХ столітті були не просто магазинами, але й нерідко слугували єдиними суспільними просторами. Зараз чимало з них занедбані та закриті. Цей тип архітектури фіксує фотограф Ігор Метод у своєму проєкті Сільмагія.
Екоактивісти пропонують зберегти функцію громадського простору й одночасно додати функцію збирання відходів, перетворивши сільмаг на «зелений острівець».
«Еколтава» створила 3D-макет типового «зеленого острівця». Обрали найпоширеніший тип сільмагу площею 50 квадратних метрів. Кольори підібрали на власний смак — рожева цегла, червоні елементи та білі стіни.
Розробили план розміщення типів контейнерів: скла, паперу, пластику, металу, небезпечних відходів і побутової техніки. У кутку передбачено ручний прес для стискання пластикових пляшок і алюмінієвих банок.
На задньому дворі пропонують облаштувати огороджений майданчик із навісом, де збегіратиметься уже спресований і відсортований пластик, бляшанки та картон.
Простір має бути доступний для маломобільних людей. Навколо сільмагу пропонують висадити лучні трави.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті