Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Hitesh Kapoor / Unsplash

Сховища газу в Європі вдалося заповнити на 90% на два місяці раніше запланованого, повідомляє Bloomberg.

На початку серпня на ринку відобразилося занепокоєння щодо поставок із Росії, — особливо на тлі Курської операції, яку розпочали ЗСУ, — але зараз ціни впали. Ф’ючерси на газ учора коливалися на рівні двотижневого мінімуму, а за день до того втратили 4,7%, що є найбільшим із червня зниженням.

Так, Україна продовжує транспортувати газ із Росії до ЄС, згідно з зобов’язаннями, які накладає підписана 2019 року угода. Єдиний об’єкт, через який російський газ потрапляє до української газотранспортної системи, — станція «Суджа» у Курській області.

24 лютого 2022 року Україна мала право зупинити транспортування, але цього не зробила. Cеред держав, які отримували газ, були стратегічні партнери, які надають Києву фінансову та військову допомогу, пояснює ЕП.

З точки зору грошей Україна не зацікавлена у транзиті. Газпром отримує з нього близько п’яти мільярдів доларів на рік, Україна — 800 мільйонів доларів, але левова частка іде на обслуговування системи, а до бюджету доходять лише 100-200 мільйонів.

Однак першого січня 2025 року термін контракту спливає. ЄС уже заявив, що не тиснутиме на Україну, якщо та вирішить не продовжувати угоду.

До початку повномасштабного вторгнення Росія забезпечувала 40% газу для Європи. Тепер найбільший постачальник — Норвегія. За даними Reuters, торік обсяг імпортованого російського газу становив 15 мільярдів кубометрів при загальному споживанні у 295 мільярдів.

До того ж, минула зима в Європі була теплою, сховища не надто спорожніли, і це допомогло швидко накопичити достатній об’єм влітку.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button