В Україні працевлаштованих людей з інвалідністю вчетверо менше ніж у ЄС. Як це змінити?
Лише 13-15% від загальної кількості людей з інвалідністю в Україні мають роботу.
Лише 13-15% від загальної кількості людей з інвалідністю в Україні мають роботу.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
В Україні лише 13-15% від загальної кількості людей з інвалідністю мають роботу, як пише «Рубрика». Водночас у Європейському Союзі цей показник становить понад 50%. В інклюзивному працевлаштуванні лідером є Швеція – там роботою забезпечені понад 74% людей з інвалідністю.
За інформацією Держстату та Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю, в Україні проживає близько 2,7 мільйона людей з інвалідністю. Понад 86% з них можна інтегрувати у ринок праці, оскільки вони мають інвалідність II та III груп. Водночас, за даними Мінсоцполітики, внаслідок повномасштабної війни кількість осіб з інвалідністю в Україні вже перевищила три мільйони.
Громадська організація EasyBusiness провела дослідження про залучення до ринку праці вразливих верств населення. З огляду на отримані дані, серед основних перешкод у працевлаштуванні людей з інвалідністю можна виділити такі:
Щоб покращити ситуацію з пошуком роботи для осіб з інвалідністю необхідно впровадити організаційні, інформаційні та регуляторні заходи. Зокрема, на думку голови EasyBusiness, потрібно:
Якщо згадувати про досвід інших країнах, то одним з частих рішень є надання спеціальних квот роботодавцю. Такий підхід працює в частині країн Європи, Японії та Південній Кореї. Деякі країни застосовують вищу квоту для державного сектору. Також роботодавцям надається допомога у створенні інклюзивного робочого простору.
Водночас деякі країни практикують відсутність квот і добровільне працевлаштування людей з інвалідністю. Наприклад, цієї моделі притримуються Швеція, Норвегія, Нідерланди, США. Такий підхід спрямований на загальне створення культури безбар’єрності в суспільстві.
Хоча у таких країнах також передбачені певні інструменти для підтримки працевлаштування людей з інвалідністю. Зокрема, можуть надаватися компенсації за кар’єрних та освітніх радників, супровід на робочому місці, активну популяризацію успішного досвіду працевлаштування тощо.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті