Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26304 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Ольга Косова / «Вечірній Київ»

Національний банк України встановлює ліміт у розмірі 150 000 грн на місяць для переказів фізичних осіб «з карти на карту». Проте обмеження, яке почне діяти з першого жовтня, буде тимчасовим і триватиме лише пів року.

Ліміт поширюватиметься на вихідні перекази за усіма рахунками в межах одного банку. Проте рішення не вплине на діяльність волонтерів, які відповідають визначеним постановою критеріям. Також ліміт не торкнеться осіб, що зможуть підтвердити джерела своїх щомісячних доходів понад 150 000 грн.

Не застосовуватиметься ліміт і в разі переказів юридичних осіб та між власними рахунками клієнта, відкритими в одному банку. Операції за реквізитами IBAN не обмежуватимуться.

За даними НБУ, щомісячні перекази коштів 98% банківських клієнтів не перевищують встановлений ліміт. Тож нововведення не вплине на фінансову активність більшості людей, а натомість сприятиме припиненню незаконних дій, які вчиняються через платіжні системи.

Зокрема, обмеження переказів спрямовані на боротьбу з «дропами» – особами, які передають реквізити та дані своїх карткових рахунків у користування третім особам за певну оплату. Ці рахунки використовуються як «транзитні» для «відмивання» незаконних коштів.

За інформацією кількох найбільших банків, у 2024 році понад 80 000 клієнтів брали участь у схемах «дропів». Щорічно таким чином можуть вчинятися незаконні транзакції на суму близько 200 млрд грн. Тому обмеження переказів вирішили впровадити як тимчасове антикризове рішення.

«Запроваджений період обмеження строком на шість місяців буде використаний для напрацювання спільних рішень цієї проблеми. Це у подальшому  дасть змогу Національному банку України за умови дієвості вжитих заходів відмовитися від запроваджених лімітів», – зазначає НБУ.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button