Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 121 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: facebook.com/karety.lviv.ua

У Львові тимчасово заборонили перебування коней і поні, а також будь-яку діяльність з їх використанням на території центральної частини міста, повідомляє міська рада.

Заборона діятиме, доки спеціально створена робоча група не напрацює основні правила використання тварин.

Напередодні, 26 серпня, на проспекті Свободи впав один із двох коней, запряжених у карету, що возила туристів. На відео видно, як жінка намагається його підняти. Обурення у соцмережах викликала згадка про те, що тварину відразу повернули до роботи й вона знову потягнула карету.

Зоозахисна організація UAnimals заявила, що експлуатація коней у каретах заради розваг — жорстокий пережиток минулого. Юристи підготували заяву до поліції та звернулися до міської ради з проханням повністю заборонити розваги з кіньми в каретних упряжках.

До робочої групи, яка розробить правила поводження із тваринами у місті, увійшла, — крім представників громадськості, зоозахисників і депутатів, — власниця коня, що упав, Валентина Банас.

Валентина Банас. Фото: facebook.com/karety.lviv.ua

Валентина запевняє, що тварина на відео — кобила Луна — заплуталася в упряжі, а не знепритомніла від знесилення. Вона також опублікувала відео з Луною як доказ, що тварина здорова, де докладно пояснює, що сталося.

«Учора планувала стояти з 18:00 до 21:00. Я привезла чотири бутлі води. Весь інцидент пройшов менш ніж за хвилину, на відео не показали, як вона зачепилася, а виключно те, як я її підіймала. Не показали, як вона встала, як я їй розщепила цей ремінь, бо коли кінь лягає, він його затискає, йому важко встати. Як я відпустила ремінь, то вона одразу встала, проблем немає», — розповіла власниця Суспільному.

У стайнях «Каретного двору» Валентини живе 30 коней, серед них є лошатка, старші та вагітні. Їх годують зерном, мюслями та іншими кормами. Жінка стверджує, що коні постійно перебувають на свіжому повірі, в обідню спеку їх водять купатися в озері.

Фото: facebook.com/karety.lviv.ua

Водночас зоозахисники наполягають, що коні відчувають стрес у центрі міста. «Коли я там був на місці, там шалений корок, і працює така кількість генераторів, що неможливо пройти. І серед цього стоять коні, тому вони і стресують», — стверджує керівник «Домівки врятованих тварин» Орест Залипський.

Він зареєстрував петицію з вимогою заборонити експлуатацію тварин у місті. Пропонує якщо не прибрати цей бізнес взагалі, то принаймні перенести такі розваги у комфортніші для коней локації.

Кінні екіпажі є розвагою для туристів у багатьох містах Європи, але останнім часом під тиском зоозахисників і громадськості їх прибирають із вулиць. Ветеринари зауважують, що міський шум, спека та забруднення повітря у довгій перспективі негативно відбиваються на здоров’ї тварин.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button