Шоколад без цукру та без відходів: продукт може змінити революційна технологія
Головний секрет такого шоколаду без цукру — у солодкому соку плода какао.
Головний секрет такого шоколаду без цукру — у солодкому соку плода какао.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 120 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Швейцарські вчені розробили нову технологію виготовлення шоколаду, в якій використовується весь плід какао, а не лише зерна. Ідеєю вже зацікавилися виробники, повідомляє BBC News.
Традиційний спосіб виготовлення шоколаду виглядає так, якби ви з’їли насіння й викинули решту фрукта. Команда вчених із Федеральної вищої технічної школи Цюриха під проводом Кіма Мішри зауважує, що плід какао містить велику кількість цінни речовин, а натомість його викидають гнити на звалищах. Вони виявили, що шоколад можна зробити включно з м’якоттю, соком і навіть шкіркою какао — та без цукру.
Головний секрет такого шоколаду без цукру — у солодкому соку плода какао, який має фруктовий смак, що трохи нагадує ананас. Він на 14% складається з цукру. Технологія передбачає його дистиляцію, потім цей концентрований сироп змішують із м’якоттю, а потім додають пудру з сухої шкірки. Утворений солодкий какао-гель додають до бобів замість цукру.
Журналістка BBC скуштувала такий шоколад і визнала його, «на диво, смачним»: насичений, солодкий, з гірчинкою.
Вартість, утім, може виявитися вищою, ніж у звичайного шоколаду, де найдешевшим складником є цукор. Індустрія цукру дуже щедро субсидується державою. За тонну цукру швейцарські виробники шоколаду платять 450 євро чи ще менше. М’якоть і сік какао коштуватимуть дорожче.
Рецепти шоколаду історично не лишалися незмінними. Так, у ХІХ столітті Рудольф Ліндт відкрив конширування — процес, який тепер вважається одним із найважливіших етапів у виготовленні шоколаду. Масу розкатують та вимішують протягом довгого часу, аби зробити однорідною, та знизити кислотність.
Деякі великі виробники швейцарського шоколаду, включно з Lindt, вже почали використовувати не лише насіння, але й інші частини плода, хоча все ще не відмовилися від цукру. Потрібен деякий час, аби перевірити реакцію споживачів і протестувати ринок.
Співзасновник швейцарського стартапу KOA Аніан Шрайбер переконаний, що використання плода какао цілком може вирішити низку проблем, із якими стикається індустрія шоколаду: від зростання цін на продукт для споживачів до бідності, що вкрай поширена серед фермерів-вирощувачів какао. Фермери отримуватимуть додатковий дохід від м’якоті плодів, та й в усій країні походження утвориться нова гілка промисловості, що збільшить кількість робочих місць.
Як і в колоніальні часи, фермери Африки та Південної Америки продають боби какао корпораціям, що базуються у багатших країнах Глобальної півночі. Зараз, звісно, процес суворо регулюється: виробників зобов’язують відслідковувати весь ланцюжок постачання, щоб, наприклад, переконатися, що ніде не задіяна дитяча праця. З наступного року весь шоколад, який імпортується у Євросоюз, матиме гарантію, що для вирощування какао-дерев не було вирубано ліси. Але дитяча праця досі використовується, а ліси вирубуються.
Це ще й екологічна проблема. Шрайбер наголошує, що ситуація з відходами на фермах така, що загалом третина продукції так і не доходить до ротів споживачів. А у випадку какао все ще гірше, адже цінується лише насіння — так звані какао-боби.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті