Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос». Підтримати | Хто ми такі?
З 2025 року муніципалітети Чехії можуть отримати повноваження самостійно визначати кількість дозволів на короткострокову оренду на своїй території, як повідомляє TheMayor.EU. Таким чином країна приєднується до боротьби з надмірним туризмом у низці європейських держав.
Нещодавно чеський уряд схвалив поправки до закону, які обмежують короткострокову оренду. У разі остаточного прийняття законодавчих змін, це вплине на роботу таких платформ для бронювання житла як Airbnb і Booking. Адже більшість помешкань через ці сервісі винаймають саме туристи.
Чеська влада не задоволена, що платформи відмовляються ділитися інформацією про кількість туристів. Тому важливою частиною поправок до закону є запровадження електронної системи e-Turista. Орендодавці будуть зобов’язані реєструватися у ній і отримувати номер ліцензії. Це допоможе уряду краще контролювати податки та слідкувати за напливом туристів.
Найбільше відчутними зміни будуть саме для Праги. Адже, за даними Інституту планування та розвитку, пропозиція короткострокової оренди в основному зосереджена в історичному центрі чеської столиці. Наприклад, у квітні минулого року для короткострокового проживання в Празі пропонували близько 8 000 осель.
Раніше «Хмарочос» розповідав як жителі Барселони вийшли на вулиці, протестуючи проти надмірного туризму. Вигукуючи «Туристи, їдьте додому», вони бризкали з водяних пістолетів у відвідувачів кав’ярень і ресторанів. Мітингарі нарікали, що через збільшення кількості туристів зростають ціни на житло та товари.
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті