Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 122 днів. За цей час ми опублікували 24983 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: ЦУМ

Київський ЦУМ, у співпраці з благодійним фондом «Творча спадщина родини Марії Примаченко» і Національним музеєм декоративного мистецтва України, присвятив осінній арт-сезон творчості української художниці. Кожна вітрина універмагу знайомить з різними сторінками біографії Марії Примаченко.

Вітрини оздоблені фантастичними звірами, птахами та рослинами, які стали візитівкою української майстрині. Наприклад, у першій вітрині розмістили алегоричний автопортрет художниці з неопублікованої автобіографічної книги – зображення лева «Зьвер Полєски». Адже сама Марія Примаченко асоціювала себе саме з цим звіром.

Друга вітрина знайомить із тим періодом життя майстрині, коли її творчістю було вишивання. Рожева піч у третій вітрині символізує дім, де Примаченко малювала та бачила сни з фантастичними звірами. У четвертій вітрині – розписані тарелі та зооморфна скульптура «Крокодил».

У п’ятій вітрині з паризькою атмосферою 1930-х років розміщена репродукція картини «Мавпа-вершниця» з мистецької виставки в Парижі, де роботи художниці отримали світове визнання. А шоста вітрина знайомить з Примаченко-ілюстраторкою, оскільки майстриня пробувала себе у різних жанрах.

Остання вітрина ламає стереотипний образ Марії Примаченко як поважної жінки в хустці. Адже в родині художниці зберігаються фото молодої Марії – з двома косами та у власноруч пошитій сорочці.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button