ЦУМ присвятив осінні вітрини творчості Марії Примаченко
Кожна вітрина розповідає про певну сторінку в біографії художниці.
Кожна вітрина розповідає про певну сторінку в біографії художниці.
Київський ЦУМ, у співпраці з благодійним фондом «Творча спадщина родини Марії Примаченко» і Національним музеєм декоративного мистецтва України, присвятив осінній арт-сезон творчості української художниці. Кожна вітрина універмагу знайомить з різними сторінками біографії Марії Примаченко.
Вітрини оздоблені фантастичними звірами, птахами та рослинами, які стали візитівкою української майстрині. Наприклад, у першій вітрині розмістили алегоричний автопортрет художниці з неопублікованої автобіографічної книги – зображення лева «Зьвер Полєски». Адже сама Марія Примаченко асоціювала себе саме з цим звіром.
Друга вітрина знайомить із тим періодом життя майстрині, коли її творчістю було вишивання. Рожева піч у третій вітрині символізує дім, де Примаченко малювала та бачила сни з фантастичними звірами. У четвертій вітрині – розписані тарелі та зооморфна скульптура «Крокодил».
У п’ятій вітрині з паризькою атмосферою 1930-х років розміщена репродукція картини «Мавпа-вершниця» з мистецької виставки в Парижі, де роботи художниці отримали світове визнання. А шоста вітрина знайомить з Примаченко-ілюстраторкою, оскільки майстриня пробувала себе у різних жанрах.
Остання вітрина ламає стереотипний образ Марії Примаченко як поважної жінки в хустці. Адже в родині художниці зберігаються фото молодої Марії – з двома косами та у власноруч пошитій сорочці.
Цей матеріал не вийшов би без підтримки членів нашого Товариства.
Зараз для сталої роботи видання ми шукаємо 1000 нових учасників спільноти, а в обмін на вашу участь пропонуємо цікаві бонуси!
Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» всього від 100 грн/місяць!
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті