ЦУМ присвятив осінні вітрини творчості Марії Примаченко
Кожна вітрина розповідає про певну сторінку в біографії художниці.
Кожна вітрина розповідає про певну сторінку в біографії художниці.
Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
Стати членом Товариства | Хто ми такі?
Київський ЦУМ, у співпраці з благодійним фондом «Творча спадщина родини Марії Примаченко» і Національним музеєм декоративного мистецтва України, присвятив осінній арт-сезон творчості української художниці. Кожна вітрина універмагу знайомить з різними сторінками біографії Марії Примаченко.
Вітрини оздоблені фантастичними звірами, птахами та рослинами, які стали візитівкою української майстрині. Наприклад, у першій вітрині розмістили алегоричний автопортрет художниці з неопублікованої автобіографічної книги – зображення лева «Зьвер Полєски». Адже сама Марія Примаченко асоціювала себе саме з цим звіром.
Друга вітрина знайомить із тим періодом життя майстрині, коли її творчістю було вишивання. Рожева піч у третій вітрині символізує дім, де Примаченко малювала та бачила сни з фантастичними звірами. У четвертій вітрині – розписані тарелі та зооморфна скульптура «Крокодил».
У п’ятій вітрині з паризькою атмосферою 1930-х років розміщена репродукція картини «Мавпа-вершниця» з мистецької виставки в Парижі, де роботи художниці отримали світове визнання. А шоста вітрина знайомить з Примаченко-ілюстраторкою, оскільки майстриня пробувала себе у різних жанрах.
Остання вітрина ламає стереотипний образ Марії Примаченко як поважної жінки в хустці. Адже в родині художниці зберігаються фото молодої Марії – з двома косами та у власноруч пошитій сорочці.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті