Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 297 днів. За цей час ми опублікували 26302 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Mykola Tys / SOPA Images / LightRocket via Getty Images

Національний банк пропонує змінити назву розмінних монет з «копійка» на «шаг», щоб відновити історичну справедливість, сприяти дерусифікації та відродити національні традиції у грошовому обігу. У разі ухвалення такого рішення співвідношення між «копійкою» та «шагом» дорівнюватиме 1:1.

«Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли беззаперечного висновку, що така назва для розмінної монети як “копійка” фактично є символом московської окупації. Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами», – заявляє Нацбанк.

Зображеня: Нацбанк

Голова НБУ наголосив, що існує питоме українське слово для назви дрібних монет – «шаг». Воно використовувалося на території України з XVI-XVII столітт для грошової лічби та часто зустрічається в класичній українській літературі.

«Уже в козацькій Україні з середини XVII ст. назва “шаг” широко вживалася в мові діловодства. Коротке та містке слово “шаг” гарно ілюструє властивість тогочасної розмовної мови економити мовні засоби. Тому воно швидко стало популярним та основним найменуванням дрібної лічби грошей», – пояснює науковий співробітник Національного музею історії України Владислав Безпалько.

Після узгодження з державними органами Нацбанк направить підготовлені законопроєкти для розгляду до Верховної Ради. Але, навіть у разі схвалення закону про перейменування, НБУ не планує вилучати копійки з грошового обігу та обмінювати їх на «шаги». Монети перебуватимуть в обігу паралельно.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button