Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Mykola Tys / SOPA Images / LightRocket via Getty Images

Національний банк пропонує змінити назву розмінних монет з «копійка» на «шаг», щоб відновити історичну справедливість, сприяти дерусифікації та відродити національні традиції у грошовому обігу. У разі ухвалення такого рішення співвідношення між «копійкою» та «шагом» дорівнюватиме 1:1.

«Дослідивши історію грошового обігу України, ми дійшли беззаперечного висновку, що така назва для розмінної монети як “копійка” фактично є символом московської окупації. Сьогодні український народ повертає собі все, що було несправедливо в нього вкрадене та понівечене кремлівськими наративами», – заявляє Нацбанк.

Зображеня: Нацбанк

Голова НБУ наголосив, що існує питоме українське слово для назви дрібних монет – «шаг». Воно використовувалося на території України з XVI-XVII столітт для грошової лічби та часто зустрічається в класичній українській літературі.

«Уже в козацькій Україні з середини XVII ст. назва “шаг” широко вживалася в мові діловодства. Коротке та містке слово “шаг” гарно ілюструє властивість тогочасної розмовної мови економити мовні засоби. Тому воно швидко стало популярним та основним найменуванням дрібної лічби грошей», – пояснює науковий співробітник Національного музею історії України Владислав Безпалько.

Після узгодження з державними органами Нацбанк направить підготовлені законопроєкти для розгляду до Верховної Ради. Але, навіть у разі схвалення закону про перейменування, НБУ не планує вилучати копійки з грошового обігу та обмінювати їх на «шаги». Монети перебуватимуть в обігу паралельно.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button