Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото надані організаторами

У Києві завершився Kyiv Design Week 2024, в якому було задіяно понад 10 локацій.

Традиції

Одним з векторів була робота з традиціями й спадщиною. Цей задум втілили у проєкті CozyWeek, що відбувся в Музеї народної архітектури та побуту в Пирогові. Разом з архітектором Сашком Столовим і громадою Козіївки організатори презентували живу традицію — не лише як спадщину, але й як актуальний інструмент для сучасних міст.

«Щастя міст сховане не стільки в співмасштабності міста до людини, а і в готовності міста ставати зручним простором для побутової комфортної взаємодії. На мою думку, саме громадотворча складова концепції розвитку міст є найважливішою», — коментує Столовий.

Гості взяли участь в мазанні хати та розписі ослінчика, поспівали народних пісень під скиртування копиці сіна, дізнались про козіївські гнічення та виготовлення традиційної фурнітури в кузні.

Освітня програма

У межах програми в просторі Kooperativ відбулася дискусія «Точки дотику» під кураторством Eter Agency, під час якої учасники розглядали нові підходи у комунікаційних та новинних стратегіях. 

«Ми вивчали американську аудиторію. Зрозуміли, що мілітарний контент для США може спрацювати й на Колумбію або ж Мексику. Проте він зовсім не ефективний для Аргентини, Бразилії чи Болівії. Оскільки військова тематика асоціюється в їхньому суспільстві із путчами, переворотами, тому глорифікація війни — погана стратегія для цього сегменту аудиторії», — пояснює Валентин Панюта важливість дослідження особливостей аудиторії.

Тиждень дизайну включав також навчальну програму. Наприклад в Академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну організували Лекторій Бойчука — серію лекцій на тему мистецтва, дизайну та моди.

Ремесла

У книгарні СЕНС влаштували інсталяцію «Цей день настав», що об’єднала роботи 22 майстрів, які поєднують спадщину та сучасний контекст. Це — обереги та великомасштабні витинанки, золоте тло шпалер ручного розпису, дизайнерські торшери та підвісні світильники.


Одним із елементів став стіл-шлях 10 метрів завдовжки, сформований золотою соломою. На ньому кураторка Анастасія Білецька та декораторка Ірина Бойченко зібрали вироби, які продовжують етноромантичний стиль. Гості також брали участь у майстеркласах від різноманітних майстерень.

Інсталяції та проєкти

Інсталяція «Дизайн Свободи» розмістилась на головній локації показів Ukrainian Fashion Week SS25. Для створення якого використали металеву конструкцію військового намету. У «Дизайні Свободи» взяли участь 47 українських дизайнерів, художників, керамістів.

Близько тисячі гостей мали змогу познайомитись з проєктом та роботами багатьох брендів, як от VOZIANOV, Kachorovska, ZAVOD, FURN Object, GAEVA, YaKUSH, DIZA, DONNA, SOLOMIA RCS, MAPICO, Pink Gentle Clouds, Fayina Yerenburh та крафтових майстерень Medovi Svichky, Guculiya, SHABALTAS, роботами мисткинь Олесі Драшкаби, Анастасії Пасічник, роботами студентів UFEG та Schooll Art x Craft.

Проєкти-дослідження презентували Олександра Руденко (природні барвники для тканин), Лідія Колченко (квітковий папір), Анна Костомарова (природа матеріальності  – мотузки із рослин). 

На локації показували лімітовану серію годинників «Час чує нас» RW01 Gamlet, випущену компанією ZAVOD на базі її бренду RIDER1991 у колаборації зі стріт-арт художником Гамлетом Зіньківським.

Презентували дизайн для військових від Malva Ammunition, дрон-камікадзе, які разом із командою збирає предметний дизайнер Володимир Каралюс.

До бібліотеки Kyiv Design Week потрапили книги від ist publishing x spiilka, MacPaw, ArtHuss, CREATIVE PUBLISHING, Projector Publishing.

Митець Микола Каблука і команда Kabluka Light and Digital Sculpture х Expolight створили світлову інсталяцію «Душа» на Костелі Святого Миколая.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button