Зроби добру справу і отримуй винагороди!
Нам як ніколи потрібна ваша підтримка. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 296 днів. За цей час ми опублікували 26300 новин та статей. Ми потребуємо вашої допомоги, щоб продовжувати якісно працювати далі. Приєднуйтесь до Читацького товариства «Хмарочоса» та отримуйте приємні бонуси від редакції: квитки на культурні заходи в Києві, фірмовий мерч та актуальні книжки, можливість пропонувати редакції теми та багато іншого.
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Ілюстративне фото з толоки для аналогічного проєкту на Куренівці

Активісти створюють на київському Подолі новий сад, повідомляють громадські організації «ДІЙ Україна» (DIY Ukraine) та «Притисько-Микільська».

На вулиці Притисько-Микільській 3 раніше стояла історична будівля, її знесли у 1985 році. Відтоді це місце заросло і перетворилося на звалище.

Ділянка у 2015 році. Зображення з Google Maps

Тут планують облаштувати громадський простір — «дзен-парк», де мешканці можуть самостійно вирощувати садовину та городину. Команда розробляє концепцію вертикального саду.

Ініціатива належить данському урбаністові Мікаелю Колвіллу-Андерсену, який раніше запустив створення саду на вулиці Кирилівській. Передбачається що сад на Подолі буде «травма-інформованим простором», тобто з поверхнями та рослинами, які максимально заспокоюють.

Попередній ескіз саду

Щосуботи та щонеділі з 10:00 до 17:00 проводять толоки, й наразі волонтери розчистили 50% території.

Долучитися можуть всі охочі. За можливості просять приносити з собою пили, лопати, граблі. Команда забезпечує рукавичками і водою, тож просять прихопити з собою горнятко чи пляшку для води, аби не множити пластикові відходи.


Сміття на ділянці дуже багато. Обабіч розташовано Фролівський монастир та Київське експериментальне протезно-ортопедичне підприємство, котрі роками викидали на пустир свої відходи: лахміття, старі меблів, обладнання, протезні гільзи, навіть черепи тварин.

Фото: facebook.com/diy.ukraine.urbanism

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button