Українські біженці приносять Чехії більше доходів, ніж витрачається на допомогу
За пів року українські біженці поповнили чеську скрабницю на 4,4 мільярда крон.
За пів року українські біженці поповнили чеську скрабницю на 4,4 мільярда крон.
Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 119 днів. За цей час ми опублікували 24969 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
Підтримати | Хто ми такі?
Біженці з України вже давно вносять у бюджет Чехії набагато більше, ніж країна витрачає на їхню допомогу. «Вони є нашим активом, а не тягарем», — заявив чеський віцепрем’єр і міністр праці Маріан Юречка.
За перше півріччя 2024-го Чехія витратила на біженців із України 7,3 мільярда крон. Натомість українці принесли доходів на 11,7 мільярда. Тобто за пів року українські біженці поповнили чеську скрабницю на 4,4 мільярда крон (приблизно 8 мільярдів гривень).
Юречка опублікував допис на тлі хвилі ненависті до українських біженців, яка, за його словами, здійнялася останніми днями.
«Я вважаю це абсолютно огидним. Українці приїхали до нас не для того, щоб отримувати блага, а для того, щоб виживати! Сім’ї з України дуже добре інтегруються в нашій країні, близько 75% дорослих швидко знайшли роботу», — заявив віцеміністр.
Як пояснює Novinky.cz, політик відреагував на документ, який стали ширити користувачі x.com: нібито якась біженка Ольга отримує виплати у понад 48 тисяч крон (понад 88 тисяч гривень) на місяць.
Чехія наразі спрямовує допомогу лише найбільш вразливим категоріям біженців. Її отримують приблизно 25% із них, тобто 93 тисячі осіб. Більше половини — маленькі діти. Чехія надає 4 860 крон (8 920 гривень) на дорослого і 3 490 крон (6 400 гривень) на дитину. За 150 днів допомога для дорослого зменшується до 3 130 крон (5 750 гривень).
У вересні закінчилася можливість безкоштовного надання житла.
© Хмарочос | 2024
Коментарі:
*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті