Перш ніж прочитати матеріал, розгляньте можливість підтримати нас. «Хмарочос» пише про розвиток міст 10 років та 56 днів. За цей час ми опублікували 24485 новин та статей. Весь контент – в безкоштовному доступі. На нас не впливає жоден олігарх чи великий бізнес, ми працюємо для наших читачів й читачок. Ваш внесок дозволить продовжити працювати нашій редакції. Долучіться до спільноти з сотень осіб, які вже підтримують «Хмарочос».
| Хто ми такі?

Читайте нас в Telegram, Twitter, Instagram, Viber та Google Новинах
Фото: Eutuxia Ntzereme / Unsplash

З першого січня 2025 року Афіни запровадять тимчасовий мораторій на дозволи для короткочасної оренди. Тобто нових приміщень для туристів деякий час не буде, повідомляє Reuters.

Мораторій поширюватиметься на три районі в центрі столиці Греції та діятиме, як передбачається, один рік, — але з можливістю продовження.

До того ж, уряд підніме щоденний збір з короткочасної оренди з 1,50 євро до 8 євро у туристичний сезон, тобто з квітня до жовтня, і з 0,50 євро до 2 євро в інші місяці.

Уряд також погодив 20-євровий збір із пасажирів туристичних лайнерів, які відвідують Санторіні та Міконос улітку.


Цьогоріч Греція очікує отримати від туризму рекордні 22 мільярди євро. Як і інші надпопулярні туристичні напрямки, країна намагається віднайти баланс між прибутковістю індустрії, що приносить значні кошти у бюджет, і проблемами, які вона створює для місцевої громади, передусім зростання вартості та дефіцит житла.

«Я шукала житло вісім чи дев’ять місяців, — розповідає 34-річна афинянка Альма Лазі. — Навіть розширивши діапазон районів, не могла знайти нічого доступного».

Такі платформи, як Airbnb, докидають свою пайку до кризи. Первинна ідея платформи полягала в тому, щоб місцеві могли ділитися житлом. Та зараз чимало квартир, які здають туристам, функціонують фактично як готелі: часто один власник викуповує десятки помешкань під коротку оренду.

Коментарі:

Вам доступний лише перегляд коментарів. Зареєструйтесь або увійдіть, щоб мати можливість додавати свої думки.

*Ці коментарі модеруються відповідно до наших правил ком’юніті

Newsletter button
Donate button
Podcast button
Send article button